> Piyasalarda ppk sonrası faiz indirimi beklentisi hakim – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Piyasalarda ppk sonrası faiz indirimi beklentisi hakim

son dakika faiz indirimi kararı

Piyasalarda ppk sonrası faiz indirimi beklentisi hakim, 21 mayıs perşembe günü yapılacak olan para politikaları kurumu toplantısında merkez bankasının

Faiz indirimi kararı vermesi bekleniyor. En iyi olasılık ise faizlerin sabit tutulması olacak yönünde. Ekonomistler içerisinde faiz artışı beklentisi hiç yok.

Uzman ekonomistler arasında yapılan araştırma ve anketler faiz indirimi politikasının devam edeceği yönünde.

Karantina sebebi ile ekonomi ve sanayi gibi bütün dallarda üretim durmuş vaziyette. Karantina zamanında borcu devamlı ötelenen esnaf faiz yükü altına giriyor. Böyle bir zaman diliminde faiz indirimi çözüm değil fakat günü kurtarma aracı olabilir.

İşte bu görüş ekonomi uzmanları tarafından dile getirilirken faiz artışı mı olacak faiz düşüşü mü yapılacak sorusu yerine ne kadarlık bir faiz indirimine gidileceği hesaplanmaya yada tahmin edilmeye çalışılıyor.

Dola’ın türk lirası karşısında değer kaybetmesi merkez bankasının faiz konusunda elini güçlendirdi.

21 mayıs perşembe günü alınacak faiz kararı evvelinde dolarda sert düşüşler ardından biraz toparlanma emareleri görülebilir.

son dakika faiz indirimi ,faiz indirimi haberi,faiz indirimi haberleri,
son dakika ppk faiz kararı,ppk faiz kararıhaberi,ppk faiz kararıhaberleri,
son dakika faiz indirimi kararı
son dakika faiz indirimi kararı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.