> Pegasus'un 2020 ilk çeyrek zararı 400 milyon lirayı buldu - Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Pegasus’un 2020 ilk çeyrek zararı 400 milyon lirayı buldu

Pegasus’un 2020 ilk çeyrek zararı 400 milyon lirayı buldu. Dünyaca ünlü yatırımcı Warren Buffett’in hava yolları hisselerini

Sattığını açıklaması da zaten bazı ipuçları vermişti.

Kap üzerinden yapılan bilanço açıklamasında ve kar zarar tablosunda 2020 yılının birinci çeyreğinde (1. çeyrek için ) için ne kadar kar etti, zarar etti

Sorusuna ise 400 milyon türk lirası zarar yansıdı. Geçen senenin aynı dönemine göre satışlarını neredeyse %20 oranında artıran ve doğal olarak pazar payını artıran şirket zarar açıkladı.

Tabii bu zararın 2020 yılının 2. çeyreği için çok daha büyük olacağı ise kesin .

iç hat ve dış hat uçuşlarını mecburi olarak durdurma kararı alan hava yolu şirketi çalışmadığı her gün zarar ediyor. Fakat çalışırsa daha çok zarar edeceğinden uçuşları durdurmak daha hayırlı bir sonuç verecek.

Ali sabancı’nın sahibi olduğu pegasus‘un geçen yıl aynı dönemdeki zarar ise 214 milyon lira olmuştu. Bu zararların genellikle faliyet zararı değil finansman zararı olduğu biliniyor.

Yani dolar kurunun artması sebebi ile şirket kar yerine zarar ediyor. Aynı durum thy (thyao) hisse bilançolarında da bu şekilde gözlemleniyor.

Warren Buffett’in hava yolu şirket hisselerini elden çıkarmasının sebebi de bu finansman zararlarının uzun dönem devam edeceği yönünde düşüncesindne kaynaklanıyor. Yani önümüzdeki dönemde ciddi dolar atakları bekleyen Warren Buffett altın ve gümüş almak için elinde nakit dolar ile bekliyor.

son dakika pegasus,pegasushaberi,pegasushaberleri,
son dakika ilk çeyrek zararı,ilk çeyrek zararıhaberi,ilk çeyrek zararıhaberleri,
pegasus’un dönem zararı ne kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting., sitemap.