> BBDK’nın altın için valör uygulaması kararı nedir – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

BBDK’nın altın için valör uygulaması kararı nedir

BBDK’nın altın için valör uygulaması kararı nedir, Banka denetleme kurulunun en son yaptığı uygulama ise altın alım satımlarında valör

Uygulaması oldu. Yani vadeli işlemlere geçildi. Anlık altın alım satımı yapılamayacak. Aynı zamanda alınan komisyon oranı da artırıldı.

BDDK nın altığı karara göre artık 100 gram ve üzeri altın alım satımlarında bankalardan ve resmi kurumlardan yapılan işlemlerde verilen alım yada satım emri tam 1 gün sonra işleme konulacak.

Bu durum altın fiyatlarında artış mı sağlar düşüş mü sağlar sorusundan ziyade bu uygulama insanları fiziksel altın almaya mı itiyor ?

Yani insanlar bankalardan altın alımı yaptığında sonuç olarak elektronik yani karşılığı olmayan altın alıyorlar. Fakat bu uygulama ile kuyumcuya gidip fiziksel altın alıp yastık altına depolama yayınlaşabilir.

Zaten bizde fiziksel altın alın diyorduk.

Fakat bu altında valör (vade) uygulaması ve alınan komisyonun 5 kat artırılması al sat işleminin azalmasına da neden olacaktır. Yada kuyumcularda kayır dışı al sat yapıldığından fiziksel altın alım satımı daha hareketli olacaktır.

son dakika altın,altınhaberi,altınhaberleri,
son dakika valör uygulaması,valör uygulamasıhaberi,valör uygulamasıhaberleri,

bddk haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.