> THY 2020 birinci çeyrek zararı 2 milyar Lira oldu - Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

THY 2020 birinci çeyrek zararı 2 milyar Lira oldu

THY (thyao) 2020 birinci çeyrek zararı 2 milyar Lira oldu, geçen yıla göre ilk çeyrek zararı (kaybı ) neredeyse yüzde 60 daha fazla gerçekleşti.

2019 yılı 1. çeyrek zararı olarak 1,25 milyar lira bilanço açıklayan türk hava yolları bu sene zararı katlandı.

Bu zararın sebebi olarak korona nedeni ile alev alan dolar kuru gösteriliyor. Tamda hava yolu şirketlerinin kur zararları derinleşecek söylentileri var. Hatta ünlü yatırımcı buffett tüm hava yolu hisselerini sattığını açıklamıştı.

Thynin bu zararı faaliyet zararı değil aslında döviz kuru sebebi ile yaşanan bir zarardı. Bu zararın önümüzdeki dönemde ülkemizde turist gelmemesi halinde ve döviz girdisi olmayışı sebebi ile çok daha fazla olabileceği konuşuluyor.

Katar ile yaptığımız swap anlaşması biraz olsun elimizi rahatlatacak gibi. Fakat sonrasında ülkemize turizm yada başka kaynaklardan döviz girdisi olmazsa büyük kur sorunları ve buna paralel olarak ta pegasus ve thy gibi kuran etkilenen şirketlerin büyük zarar açıklayacakları aşikar duruyor.

son dakika thy zarar,thy zararhaberi,thy zararhaberleri,
son dakika 1. çeyrek zararı,1. çeyrek zararıhaberi,1. çeyrek zararıhaberleri,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting., sitemap.