> Yerli Oyun firması Peak Games 1,8 milyar dolara satıldı. – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Yerli Oyun firması Peak Games 1,8 milyar dolara satıldı.

Yerli Oyun firması Peak Games 1,8 milyar dolara satıldı. Türkiye kökenli bilgisayar oyunları firması peak games’in üst düzey yöneticisi.

Sidar şahin’in yaptığı açıklamada şirketin bütün hisselerinin zynga isimli abd kökenli oyun şirketine 1.8 milyar dolarlık bir bedel karşılığı devredildiğini açıkladı.

Türkiye’nin tek kalemde yaptığı en büyük ihracat olarak ta tarihe geçebilecek devasa rakam ülkemizin teknoloji konusunda geldiği seviyeyi görmek için önemli.

Şirket ceo’su şahin yaptığı açıklamada türk milletine seslenerek insanlarımız anne ve babalar çocuklarına inansınlar güvensinler imkansız diye bir şey yok dedi.

Peak games (peak oyun) üst düzey yöneticisi bizim başardığımız şey çocuklarımıza ve gençlerimize ilham olur inşallah. Peak ve zynga beraber daha hızlı büyüyecektir dedi.

Peak direktörü ise çok umut verici konuşarak , gelecek 10 yıl içerisinde dünya bilgisayar oyunları sektörü liderinin türkiye’den çıkacağına inandığını söyledi.

Teknoloji bakanımız varank ise başarı hakkında övgü dolu sözler kullandı. Peak ‘ın türkiyenin tarihteki en değerli şirketler araına girmeyi başardığınında altını çizdi.

Bugün itibari ile akbank gibi dev bir finans kuruluşunun piyasa değerinin 4 milyar dolar olduğunu düşünürsek peak’ın bu kadar kısa sürede yarattığı ekonomik değer müthiş.

son dakika peak games,peak gameshaberi,peak gameshaberleri,
son dakika zynga,zyngahaberi,zyngahaberleri,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.