> Bitcoin’de Ralli başlıyor mu ? Kritik eşik aşıldı mı – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Bitcoin’de Ralli başlıyor mu ? Kritik eşik aşıldı mı

Bitcoin’de Ralli başlıyor mu ? Kritik eşik aşıldı mı. Eski günlerdeki gibi günde yüzde 20 kazanç elde etmeyi umut eden bir kesim dünya

Üzerinde hazır vaziyette beklerken büyük fon yöneticileri ve yatırım uzmanları pusuda bekliyor demiştik.

Bitcoin’in halving yani büyük ödül yarılanması yaşaması sonucunda hemen büyük bir fiyat atağı bekleyenler umudunu kesmişti.

Peki şu anda bitcoin maliyeti ne kadar ?

Şu an itibari ile dünyada bitcoin üretim maliyet ortalaması yaklaşık olarak 14 000 -15 000 dolar seviyelerine ulaşmış durumda.

Tabii elektrik maliyeti düşük olan venezuela gibi ülkelerde bu rakam 7000 -8 000 dolar seviyelerine kadar düşebilmekte.

Tabii biz ve uzmanlar bu en düşük maliyetleri değilde dünya geneli üretim maliyetlerini göz önünde bulunduruyorlar.

yani geçen sene aynı elektrik harcaması ve donanım kalitesi ile 1 bitcoin üreten bir işletme şu anda ancak yarısını üretebilmekte.

Bu durum piyasada dolaşan bitcoin adedini düşürürken her geçen gün bitcoin yatırımı yapmak isteyen sayısı artmakta.

Ortalıkta dolaşan 250 bin dolar hedef fiyatlar bana saçma geliyor. Fakat şu anda ulaşılabilecek bitcoin hedef fiyatı 80 bin dolar olası ve ulaşılabilir bir rakam olabilir.

Tabii bazı uzmanların 250 bin dolar olarak hedefledikleri rakamda bazı karmaşa ve beklenmedik siyasi ve ekonomik karışıklarda görülebilecek bir tavan rakam.

Bitcoin için teknik analizlerde gözlemlenen üçgen grafiği daha önceki yazımızda 2 gün önce yayınlamıştık. Bitcoin’de kritik eşik ve tarihi fırsat olarak yayınladığımızda yazımızda

3 ve 4 yıldır devam eden çok büyük bir simetrik üçgen formasyonundan söz etmiştik.

Bu üçgen artık dün gece saatleri itibari ile kırıldı.

Bundan sonra bitcoin fiyatında beklentimiz. İlk hedef 11800 dolar seviyesini test edip tekrar 10 bin dolara çekilip ralli yarışına devam ederek 27000 dolar seviyesini test etmesi bir kaç ay içerisinde bile gerçekleşebilir.

Bitcoin’de ralli başladı mı ? İşte bu sorunun cevabını 11800 dolar seviyesini görürsek tam olarak anlamış olacağız. Tabii bu durumdan altcoinlerde nasibini alacaktır.

Zaten ethereum, neo ve ripple gibi altcoinlerde kıpırdamalar yavaş yavaş başladı. Bu para birimlerinde dolar cinsinden 400 kat kazanç sağlamak bile ilerleyen yıllarda mümkün olacaktır.

son dakika bitcoin,bitcoinhaberi,bitcoinhaberleri,
son dakika ralli,rallihaberi,rallihaberleri,

YTD.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.