> Kanal istanbul için ihale hazırlıkları tamam – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Kanal istanbul için ihale hazırlıkları tamam

son dakika kanal istanbul projesi

Kanal istanbul için ihale hazırlıkları tamam. İBB’nin dava açarak süreci geciktirme çabaları sonuç vermeyince hükümet ihale sürecini hızlandırdı.

Uzun zamandır inşaatının başlaması beklenen ve bazı kesimler tarafından yapılması istenmeyen istanbul kanalı isimli proje’de sona yaklaşıldı.

Temmuz 2020 yılında artık ihalesi yapılması beklenen alan için ilgili belediyeler imar planlarını askıya çıkaracak.

Toplamda tamamlanması 5 ile 7 yıl arasında sürecek olan istanbul kanalı’nın önümüzdeki enflasyonist ortamda yapılarak tammlanması bekleniyor. Akp hükümeti neden devamlı inşaat ve yol yapıyor sorusuna en güzel cevap aslında bu.

Enflasyonun olduğu ortamda türkiyenin alt yapısı kalıcı olarak yenileniyor. Kanal istanbul projesi bittiğinde boğazlar üzerinde tam kontrol ve hak sahibi olacağız.

Kanal istanbul’un türkiyeye getirisi yıllık enaz 20 milyar dolar olması bekleniyor. Geçen her gemiden vergi ve geçiş bedeli alınacak.

Ve aslında paradan daha önemlisi ise buradan geçecek ve istanbul boğazındna geçecek bütün gemilerin ne taşıdığını en ince detayına kadar kontrol edebileceğiz.

Şu anda ortak alan olarak kullanılıyor. Fakat kanal istanbul bittiğinde bu boğazlardan ve kanaldan geçecek gemiler bizden habersiz silah ve uyuşturucu taşıyamayacak.

İşte rahatsız olanlar bu silah ve uyuşturucu ticareti yapanların sesi oluyor aslında.

Kanal istanbul‘un uzunluğu toplamda 45 km genişlik ise 275 metre olacak. Yani büyük bir gemi rahatlıkla geçebilecek.

Bu dev projenin bir an evvel tamamlanması için bütün çalışmalar tamamlandı. Sıra ihale sürecinin tamamlanmasına kaldı.

son dakika kanal istanbul,kanal istanbulhaberi,kanal istanbulhaberleri,
son dakika ihalesi,ihalesihaberi,ihalesihaberleri,
kanal istanbul projesi, dev projede sona doğru
son dakika kanal istanbul projesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.