> Abramoviç; Çığlık isimli tablo için 120 milyon dolar ödedi – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Abramoviç; Çığlık isimli tablo için 120 milyon dolar ödedi

abramoviç haberleri

Abramoviç; Çığlık isimli tablo için 120 milyon dolar ödedi. Dünyaca ünlü rusyanın en zenginlerinden biri olan abramoviç’in sanat sevgisi mi

Yoksa yatırım zekasından mıdır ? Bilinmez, Dünyaca ünlü çığlık tablosunun satışında açık artırmaya aktif olarak katılan rus milyarder 120 milyon dolar değerinde bir teklif vererek tablonun sahibi oldu.

Daha önce chelsea isimli ingilizlerin dev spor kulübünü satın alarak adından çokca söz ettiren Roman Abramoviç‘in norveçli dünyaca ünlü ressamın en ünlü tablosu olan çığlık tablosuna bir servet ödedi.

Genelde zenginlerin bu yatırımlarına insanlar pekte akıl erdiremez. Fakat bu denli zengin insanların dünyada eşi olmayan yani tek olan varlıkları satın alarak enflasyona karşı servetlerini korumaya alırlar.

Daha önce 2 defa açılanan tablonun ilk açılış müzayede fiyatı 50 milyon dolar olarak belirlendi.

50 milyon dolardan açılışı yapılan çığlık tablosu’nun açık artırması tam olarak 120 milyon dolar olarak neticeye kavuştu.

Norveçli ressam Munch çığlık isimli tabloyu pastel boya ve yağlı boya olarak 2 şerden toplamda 4 seferde tamamladı. Bu çalışması da eserini diğerlerinden ayıran bir özellik olarak rakamlara yansıdı.

Kaynak: İHA

son dakika roman abramoviç,roman abramoviçhaberi,roman abramoviçhaberleri,
son dakika çığlık tablosu,çığlık tablosuhaberi,çığlık tablosuhaberleri,
çığlık tablosunun değeri
roman abramovic news

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.