> Son dakika Memur Zammı Açıklandı, Memurların zam oranı belli oldu – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Son dakika Memur Zammı Açıklandı, Memurların zam oranı belli oldu

memur zammı yüzde kaç oldu

Son dakika Memur Zammı Açıklandı, Memurların zam oranı belli oldu. Yıllık ve 6 aylık enflasyon oranına göre memur zam oranı belirlendi.

Memurların ilk zamlı maaşlarına alacakları ay ise temmuz ayı olacak. 2020 yılı için ilk 6 aylık enflasyon raporu hazırlanarak zam oranı belirlendi.

Birinci altı ay için yaklaşık olarak enflasyon oranı yüzde 4,5 olarak tahmin edilirken haziran ayında anormal bir enflasyon olayı gerçekleşmez ise. 2020 Yılı için ilk memur zammı yüzde 4,5 olarak gerçekleşecek.

Bu 6 ay içerisinde bütün gıda ve gıda dışı ürünlerin tamamına en az %15 zam geldi. Al sat şeklinde ticaret yapan bütün işletmelere sorulsa bu bilgi doğrulanacaktır. Ve bunun dışında doların en az yüzde 20 artış seviyesinden yukarı dönmesi beklenirken 6 aylık enflasyon nasıl yüzde 4 çıkıyor anlamak mümkün değil.

Hükümet nasıl oluyor da nasıl beceriyor da ilk 5 aylık raporlara göre yüzde 4,5 enflasyon çıkarabiliyor akla sığmıyor.

Memur zammı olarak açıklayacakları yüzdelik oran ise bana göre yüzde 4,5 rakamını geçmez.

Yani mamurlara ne kadar zam yapıldı ? Yüzde kaç zam yapılacak sorusuna haziran sonunda yüzde 5’în altında bir rakam olacaktır.

En düşük memur maaşı ne kadar olacak ? işte bu sorunun cevabı ise 3700 lira olarak netleşmiş durumda. Tabi çocuk sayısı agi yardımı filan ayrıca hesaplanacak başka bir memur zammı konusudur.

son dakika memur zammı,memur zammıhaberi,memur zammıhaberleri,
son dakika zam oranı ,zam oranı haberi,zam oranı haberleri,
memurlara ne kadar zam yapıldı
memurlara zam müjdesi, yüzde kaç, ne kadar zam yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.