> Bu gemi Türk Donanması Koruması altındadır Anonsu – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Bu gemi Türk Donanması Koruması altındadır Anonsu

Bu gemi Türk Donanması Koruması altındadır Anonsu italyan komutana geri adım attırdı.

Akdenizde petrol savaşları libya’ya kadar uzanmıştı. Libya’nın akdenizdeki petrol ve doğalgaz haklarını gasp etmeyi ve sonrasında türkiyeyi sömürmeyi planlayan batılı güçler akdenizde bir kez daha geri adım attılar.

Türkiye’den yola çıkan ve libya’ya doğru hareket eden çirkin isimli kuru yük gemisi yunanistanın girit adası açıklarında durduruldu.

Avrupa birliği kararı ile libya’ya silah ambargosu uygulanması kararına istinaden italyan komutan’ın yunanlılara verdiği emir ile yunanlılar bir helikopter göndererek gemiyi durdurmak istedi.

Fakat italyan komutan ve yunanlılar telsizlerine gelen bu gemi türkiye cumhuriyeti devleti koruması altındadır anonsu sonrasında geril çekildirler.

Gönderdikleri helikopter derhal itiraz etmeden sessiz sedasız yunan toplarına geri dönmek zorunda kaldı.

Erdoğan’ın yunanlılara haddinizi bilin. Türkiye’ye meydan okunur mu sözleri sonrası yaşananlar türkiyenin savunma sanayinde gelinen noktayı da gözler önüne sermiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.