> Fatih Portakal’ın ayasofya 15 temmuz’da ibadete açılacak iddiası – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Fatih Portakal’ın ayasofya 15 temmuz’da ibadete açılacak iddiası

sondakika haberleri ayasofya

Fatih Portakal’ın ayasofya 15 temmuz’da ibadete açılacak iddiası gündem oldu.

Daha önce de ayasofyanın tekrar aslıan döndürülmesi için bazı davalar açılmış fakat mahkeme sonuçları red kararı çıkmıştı.

Erdoğan’ın ayasofya’nın müze yapılma kararının iptal edilmesi ile ilgili hangi yollar izlenebilir. Bir yolunu bulun diye talimat vermişti.

Şimdi Ayasofya’yı müze haline getiren sözde bakanlar kurulu kararının tamamıyle sahte olduğu konuşuluyor. Ve bir çok delil (kanıt) ayasofya’nın müze yapılması ile ilgili kararın sahte olduğunu ıspatlıyor.

Bu kanıtların başında kararın altında bulunan kemal atatürk imzası gösteriliyor.

Mustafa Kemal Atatürk imzası bulunan müze kararının tarihi soyadı kanunun kabul edildiği tarihten daha önceki yıllara ait. Yani daha soyadı kanunu çıkmamışken Atatürk ismi henüz kullanılmıyordu.

Bunun yanı sıra imzanın soyadı kanunu çıktıktan sonraki imzalarla tutmadığı ve A harfinin keskin şekilde olmasının da Gerçek imza ile çeliştiği kesinlik kazanmış durumda.

Türkiye’de gündeme oturan Ayasofya’nın tekrar cami statüsü kazanması için açılan davanın sonucunda ne çıkarsa biz bu karara uyarız diyen Erdoğan son kararı halkımız verir dedi.

Ayasofya ile ilgili bir Referandum yani halk oylaması yapılır mı ? Erdoğan’ın bu sözlerinin ardında bir referandum kararı mı var.

Bunlar henüz netleşmedi. Fakat fatih portakal‘ın bir iddiası bana oldukça gerçekçi geldi.

Çünkü Ayasofya’nın tekrar cami olarak açılması özgürlüğümüzün geri kazanıldığı anlamına gelir. Türkiye’nin gerçek anlamda öz<gürlüğünü kazandığı gün ise 15 temmuzdur. Bu nedenle çok anlamlı olur.

Ayasofya’yı tekrar cami yapacağız deyince ses avrupa’dan amerika’dan ve yunanlardan geldi.

Gereken cevaplar veriliyor.

Bence Ayasofya’yı açmanın tam zamanıdır. Dünya bu kadar kaos ile boğuşurken ve sokağa çıkma yasakları ile karantinalar ile boğuşurken Ayasofya açılmalı.

Zaten karantina gündemi ve covid 20 geri geldiğinde ayasofya meselesi gündemin gerisinde kalacaktır.

Ayasonya’nın açılması için bundan daha harika bir zamanlama olamaz.

Türkiye tek yürek 2 temmuzda danıştaydan çıkacak mahkeme kararını bekliyor. Umarım ayasofya açılır ve aslına geri döner.

son dakika fatih portakal,fatih portakalhaberi,fatih portakalhaberleri,
son dakika ayasofya iddiası,ayasofya iddiasıhaberi,ayasofya iddiasıhaberleri,
ayasofya açılacak iddiası
fatih portakal haberleri
ayasofya açılıyor mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.