> Fed’in Faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek ? – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Fed’in Faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek ?

faiz kararı

Fed’in Faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek ? İşsizlik oranı beklentisi yükseldi, enflasyon tahmini 2020 için arttı mı ?

Amerika’nın merkez bankası FED faiz kararını dün açıkladı.

Fed Başkanı Powell dün yaptığı açıklamada abd ekonomisinde bu yıl yüzde 6,5 bir daralma beklentisi içerisinde olduklarını söyledi.

Bunun yanı sıra işsizlik tahmini olarak belittikleri yüzde 3,5 olan rakamı ise yüzde 6,5 ve %9 olarak revize ettiklerinden bahsetti.

Fed için faiz artırımı yapabilir tahmininde bulunan sözde uzmanlar yanıldı. ABD merkez bankası faizleri 2020 nisan toplantısında yaptığı gibi serbest bıraktı ve 0 ile 0,25 aralığında kalmasına izin verdi.

Fed’in Faiz kararı ne anlama geliyor ? Yapmak istedikleri nedir

Amerikanın merkez bankası şu anda bir dolar krizi yaşanmasını istemiyor. Küreselcilerin kontrolündeki fed ne zaman faiz artırımı yaparsa trump’a karşı saldırılar çeşitlendirilecek demektir.

Dünkü açıklamalara bakıldığında söylemler 2021 ve 2022 yıllarında da fed’in bir faiz artırımı yapmayacağı yönünde anlaşılıyor.

Fakat ABD merkez bankası çok fazla yalan söylüyor ve piyasaları manipüle ediyor.

Fed’in açıklamalarına güvenilir mi ? Bu soruya net bir cevap bulmak için 2018 yılında başlattıkları yalan furyasına bakmak yeterli olacaktır.

Piyasaya para sürme, (karşılıksız para basma) dolar yakma, faiz artırımı, faiz indirimi gibi söylemlerin tamamı ylan çıkmıştı.

Şimdi de yalan söylüyorlar. Evet fed yetkilisi powell faizlerle ilgili bana göre yalan söylüyor.

Gelecek yıllarda faiz bu seviyelerde kalacak söylemi tamamen yalan.

2020 yılı fed toplantı tarihlerine bakalım.

28-29 Temmuz
15-16 Eylül
4-5 Kasım
15-16Aralık
fed faiz kararı


Evet benim beklentim 2020 yılı 15 eylül’de yapılacak fed toplantısında abd merkez bankası büyük olasılıkla faiz artışı yapacak.

Sonrasında büyük bir dolar krizi bekliyorum.

Fed başkanının yaptığı işsizlik rakamları da tamamen yanlış. yüzde 6,5 olarak 2020 yılı işsizlik oranı tahmini yaptılar.

Şu anda amerikada 30 milyon işsiz var. Bu zaten normal nüfusun yüzde 10 una çalışabilecek nüfusun neredeyse yüzde 15’ine denk geliyor.

Fed’in yalanları devam ediyor.

Fed faiz kararı piyasalarda dolar varlıklarının değer kaybetmesine sebep olabilir. Bu dönemde ekonomide bir canlanma ve hareketlilik söz konusu olacaktır. Konut piyasası biraz ayağa kalkar gibi olacak.

Kışın beklenen büyük krizin 2. dalgası en büyük ve en yıkıcı dalga olarak tarihe geçecek.

Tabi dolar’da faizin değişmemiş olması borsalarda olumlu bir hava estirebilir.

son dakika fed faiz kararı,fed faiz kararıhaberi,fed faiz kararıhaberleri,
son dakika abd merkez bankası,abd merkez bankasıhaberi,abd merkez bankasıhaberleri,
merkez bankası faiz kararı
fed faizleri serbest bıraktı
fed faizleri serbest bıraktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.