> Almanya başbakanı merkel türkiye’ye gidişleri erteledi. Turizm’e büyük darbe – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Almanya başbakanı merkel türkiye’ye gidişleri erteledi. Turizm’e büyük darbe

sondakika merkel haberleri

Almanya başbakanı merkel türkiye’ye gidişleri erteledi. Turizm’e büyük darbe olarak almaya’da büyük yankı bulan ve alman seyahat acentelerine isyan ettiren karar

Yeni almanya başbakanı merkel tarafından imzalandı. Turizmciler şoke oldu. Bütün avrupa’da dolaşımı serbest bırakan almanların yaptığı ihanet yine gündemde.

Bunlardan bize dost olmaz. Biz uçaklar dolusu tıbbi yardımları avrupa’ya gönderirken türkiye çok iyi deyip sırtımızı sıvazlayanlar mesele paraya gelince yine hainlik yaptı.

Turistlerin avrupa içerisinde dolaşmasını ve paranın avrupa içerisinde kalması konusunda hemfikir olan avrupa ülkeleri ve başta almanya türkiye’ye gitmek isteyen turistlere 31 ağustos tarihini gösterdi.

Yani tamda turizm sezonunun kapanacağı tarih olarak söyleyebiliriz.

Bu resmen türkiye’ye düşmanlıktan başika bir şey değil.

Türkiye’de turizmciler dört gözle yurt dışından turist gelmesini beklerken devlet yetkilileri de turistlerin döviz getirmesi ümidiyle beklemeye devam ediyor.

Bilim kurulu yeniden sokağa çıkma yasağı istiyor. Dolar ile alakası var mı ? başlıklı konumuzda aslında tam olarak turizmden beklenen döviz getirisinin beklenenin çok altında kalmasından dolayı dövizde bir atak olacaktır. Hükümetin bu döviz yükselişi için kovid 19 bahane etmesi de çok doğal. Bu sebep ile önceden sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir.

Bana göre bu yasak covid 19 tehdidinden dolayı değil döviz kıtlığı tehlikesini örtbas etmek için yeniden gündeme gelecektir.

Alman turizmciler derneği başkanı ”Angela merkel‘in ve alman hükümeti’nin aldığı karar karşı bu rezillik bizlere vurulan bir darbedir” dedi.

Türkiye olarak bütün önemleri aldık almanya’nın isteği üzerine hava limanlarımıza laboratuvar ve ateş ölçme araçları yerleştirildi. Dış işleri bakanımız Çavuşoğlu’nun yaptığı açıklamalarda almanyanın turizmcilere vurduğu darbeyi eleştirdi.

2019 yılında almanyanın ülkemize gönderdiği turist sayısı ise 5 milyon olarak kayıtlara geçti.

Almanya (merkel) avrupa dışına çıkışları ağustos ayının sonuna kadar uzattı. Zaten o tarihten sonra da 2. dalganın başlaması bekleniyor.

son dakika almanya,almanyahaberi,almanyahaberleri,
son dakika angela merkel,angela merkelhaberi,angela merkelhaberleri,
turizmcilere darbe, turizme almanya’dan darbe, almanların ihaneti
almanya turistleri türkiyeye göndermiyor
sondakika almanya haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.