> Libya’da kaybeden rusya’nın adamları türkiye’ye neden geliyor – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Libya’da kaybeden rusya’nın adamları türkiye’ye neden geliyor

sondakika putin haberleri

Libya’da türkiye’ye karşı savaşan fransa, italya, mısır, yunanistan ve rusya savaşı kaybedince türkiye’ye yanaşmaya başladılar.

Rus bakanları türkiye’ye neden (niye) geliyorlar. Dün telefonda rus devlet başkanı putin ile görüşen erdoğan bir anlaşma için mi rusya bakanlarını çağırdı.

Rusya’nın dış işleri bakanı sergey lavrov ve savunma bakanı şoygu türkiye’ye libya’da kaybettikleri savaşın ardından masada kazanmak için mi geliyorlar.

Yoksa libya’da cephede beraber silah arkadaşı olarak türkiye karşısında beraber savaştıkları italya ve fransayı satmak için mi geliyorlar.

Artık libya savaşını türkiye’nin kazandığını kabul etmeyen ülke (devlet) kalmadı.

Libya’nın seçilmeiş hükümeti geçen günlerde yapıldığı açıklamada türkiye devletine istedikleri kadar petrol vermeye hazırız açıklaması yaptı. Adeta bedava fiyatına bize petrol vermek istiyorlar. Çünkü sahada herkes gördü ki türk askeri yenilmez.

Kuzey suriye’de fıratın doğusunda ve batısında, zeytin dalı ve diğer operasyonlar da zaten türk askerinin yenilmeyeceğini anlamışlardı. Fakat şimdi libya da fransa, italya, yunanistan, mısı, rusya ve israil’in ortaklaşa ittifak ettikleri savaşta türk askerinin tek başına savaştığı mücadeleyi kaybettiler.

Rusya ve putin çok uyanık. Artık durumu kabullenip hemen acilen türkiye ile askeri ve siyasi anlaşma yapmak için tıpış tıpış geliyorlar.

İdlib’de bize karşı ikili oynayan rusya‘nın önüne idlib meselesinin dayatılması bekleniyor. Yoksa bir anlaşma olmayacak. Artık rusya türkiyenin yanında her konuda beraber hareket edecektir. En azından yaranmak için elinden geleni yapacak.

Rusya’dan gelecek olan heyet ile yapılacak görüşmenin ana maddeleri ise öncelikli libya, covid 19 ve idlib meselesi olacak.

Libya’daki savaşı kaybettiğini kesin olarak kabul eden ilk ülke rusya olurken, yakında italya ve fransada kendilerine başka dost ülkeler edinmeye çalışacaktır. Rusya müttefik olarak türkiye ile ortak hareket etmek istiyor. Ve bana göre kesin görüşüm budur ki bizimle artık kesinlikle her konuda ortak hareket etmek istiyorlar.

son dakika rusya,rusyahaberi,rusyahaberleri,
son dakika putin,putinhaberi,putinhaberleri,
rusya heyeti neden geliyor, putin libya’da kaybetti
son dakika putin haberleri, sondakika rusya haberleri
sondakika putin haberi, sondakika rusya haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.