> Vaka sayısı neden düşmüyor ? Bilim kurulu tekrar sokağa çıkma yasağı istiyor, Dolar ile alakalı mı ? - Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Vaka sayısı neden düşmüyor ? Bilim kurulu tekrar sokağa çıkma yasağı istiyor, Dolar ile alakalı mı ?

vaka sayısı ile döviz ilişkisi

Vaka sayısı neden düşmüyor ? Bilim kurulu tekrar sokağa çıkma yasağı istiyor. Ne biliim kurulu olarak şakası yapılan kurul yeniden sokağa çıkma yasağı istedi.

Kovid 19 (covid 19, koronavisrüs) sebebi ile başlatılan karantina dönemi kısıtlamaları serbest bırakılalı daha 15 gün olmadan yine sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı ? Sorusu akılları kurcalıyor.

Vaka sayısında düşüş olmayışı endişeleri artırmaya devam ediyor.

Dükü ölü (can kaybı) sayısı 15 lere kadar düştü. Fakat vaka sayısı bir türlü 900 lü rakamların altına düşmüyor. Nasıl bir dolap dönüyor ?

Anlamak mümkün değil. Daha geçen haftaya kadar ölüm oranı yüzde 3 lerde seyrederken can kaybı oranı nasıl oluyorda % 1,5 lara düştü anlamak çok zor. Sonuçta sıcaklıkların artmış olması ölüm oranını düşürecek bir faktör değil.

Yeniden sokağa çıkma yasağı uygulanır mı ?

Turist gelmez de ülkemizde döviz girişi olmaz ise tabiki sokağa çıkma yasağı ilan edip doların yükselişini covid 19 üzerine atabilirler.

Sonuçta katar ile yapılan swap anlaşması sadece 15 milyar dolarlık bir döviz girdisi sağlayacak.

Eğer ki turizmden bir döviz girişi olmazsa döviz yukarı doğru harekete başlayabilir. Bu neden ile hükümet dövizin yukarı gideceğini anladığı an hemen sokağa çıkma yasağı ilan edip dolardaki yükselişin sebebi olarak kovid 19 u gösterebilir.

Bu neden ile bilim kurulunun bu söylemlerini çok saçma görüyorum. Ölü sayısı 15 e düşmüşse vaka sayısı da düşmüş olmalı. Biraz daha karantina devam etseydi neredeyse hiç vaka sayısı kalmazdı. Ve tam kontrol sağlanmış olurdu.

Bu nedenle dünyada devletlerde kovid 19 un bitmesini istemiyorlar.

son dakika vaka sayısı,vaka sayısıhaberi,vaka sayısıhaberleri,
son dakika bilim kurulu,bilim kuruluhaberi,bilim kuruluhaberleri,
vaka sayısı neden düşmüyor
bilim kurulu önerisi (açıklaması) vaka sayısı düşmüyor. yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edilsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting., sitemap.