> İtalyan Doktor Koronavirüs kendiliğinden yok olacak, aşıya gerek yok dedi – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

İtalyan Doktor Koronavirüs kendiliğinden yok olacak, aşıya gerek yok dedi

İtalyan Doktor Koronavirüs kendiliğinden yok olacak, aşıya gerek yok dedi. İtalya’nın ünlü tıp profesörü koronavirüs hakkında çok iç açıcı bir iddiada bulundu.

Matteo Bassetti yaptığı açıklama ile dünya gündemine oturdu. Koronavirüs’ün artık eskisi kadar yıkıcı olmadığını çok yaşlı hastaların bile artık çok çabuk iyi olduğunu anlattı.

Daha önce genç hastalar bile büyük sorunlar yaşıyordu, şimdi çok yaşlı hastalar bile sorun yaşamadan hayata geri dönebiliyorlar dedi.

Ülkemizde de aslında durum aynı. 1200 vaka sayısı varken ölüm oranı 17 lere düşmüştü. Yani yüzde 1,5 lar seviyesine gerilemişti.

Peki bu durum virüsün sıcaklıkta etkisini kaybetmesi ile bir alakası var mı?

Sıcaklık ve güneş ışınları yani uv ışıkları koronavirüs ölümcül yaralar alıyor , yok oluyordu.

İşte bu yaz aylarında ve mevsimin yaz aylarına dönmüş olması ile birlikte ölü sayısı azaldı. 90 Yaşındaki kadın hastanın iyileşmesi son dakika haberi olarak verilmişti.

Ünlü isim Matteo Basseti’nin söyledikleri insanlara umut oldu. Fakat bu şahıs virüsün sıcaklık faktörü ile etkisini azaltmış olabileceğinden hiç bahsetmiyor.

Kendi kendine yok olup gideceğini umut ettiğini dile getirdi.

Aşıya gerek yok artık salgın hastalık kendi kendini imha edecek diyen doktor şu anda iyileşen hastalar 2 ay önce gelseydi büyük ihtimalle ölmüş olurlardı dedi.

.Matteo Basseti artık covid 19’un artık eskisi kadar ölümcül olmadığını ilerleyen zamanda salgın hastalığın bitmesi için bir aşıya gerek kalmayacağını iddia etti.

Başkaca uzman görüşleri ise koronavirüs’ün sıcaklık sebebi ile etkisini azalttığı görüşünde. Kimin doğru söylediği kış aylarında anlaşılacak.

Matteo Basseti aşıya gerek yok dedi
Matteo Basseti aşıya gerek yok dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.