> Son dakika Ayasofya kararı – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Son dakika Ayasofya kararı

Son dakika Ayasofya kararı açıklandı mı ? Bugün açıklanması beklenen aayasofya cami kararı için gözler danıştay’!ın yapacağı resmi açıklamaya çevrildi.

Yaklaşık 1 hafta önce sona eren mahkeme sonrasında alınan karar henüz açıklanmamıştı. Danıştay kararını 15 gün içerisinde açıklanmasına hüküm verip duruşmayı neticeye kavuşturdu.

Şimdi kafalardaki soru işaretleri ayasofya kararı ile ilgili oldukça karışık gözüküyor.

Ayasofya cami yapılacak danıştay bu şekilde karar verdi diyerek dedikodular yayan isimler oldu.

Ardından amerika, rusya, yunanistan, fransa, almanya gibi bir çok ülke ayasofya müze olarak korunmalı açıklaması yaparak gözdağı vermeye çalıştılar.

Geçmiş dönemlerde Tayyip Erdoğan’ın ayasofya’yı cami olarak açarız bu yapılabilir ifadesini kullanmıştı. Her ne kadar da siyasi bir söylem ve oy kazanmak için kullanılan kelimeler diye düşünülse de bu sefer durum vahim.

Yani danıştay’ın 15 günlük karar açıklama süresi belirlemesi ve bütün hristiyan aleminden gelen ciddi, tepkilere bakılırsa ayasofya kararı cami olarak tekrar açılması ihtimalini güçlü kılıyor.

Ayasofya’nın müze olarak giriş çıkışının da belirli bir süre devam ettirileceği ise şüphe götürmez bir gerçek.

Ayasofya’yı cami yapacak danıştay kararının bugün açıklanması bekleniyor.

son dakika ayasfoya kararı, ayasofya haberi, aya sofya cami olacak mı
sondakika ayasofya kararı, ayasofya cami oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.