> Ayasofya Vaka sayısı 100 bini geçti - Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Ayasofya Vaka sayısı 100 bini geçti

son dakika vaka sayısı

Ayasofya Vaka sayısı 100 bini geçti. Bugün kü ayasofya’nın cami yapılmasından sonra rahatsızlananların sayısı 100 bini geçti.

Ayasofya’nın statüsünün müze konumundan cami durumuna getiren kararname yayınlanınca türkiyede yaşayan on binlerce kişi hazımsızlık sebebi ile rahatsızlandı. Vaka sayısı ise 100 bini aştı.

Ayasofya’nın tekrar cami olarak açılmasının ardından ise henüz kahrından ölen olmadı. Fakat üzüntüsünden ve kederinden psikolojik sorunlar yaşayıp ilginç twitter mesajları atanların sayısı oldukça fazla.

Oymoyyok etiketi ile başlattıkları kampanyaya yaklaşık 80 bin civarı katılım olurken artık siz oy yok diyenlere siz hiç bir zaman akp’ye oy vermediniz ki bu neyin kafası siz ne içiyosunuz sorusu karşıt görüşlülerin beynini yanma noktasına getirdi.

Dünyada ise ayasofya vakasayısı milyona yaklaştı. hristiyan dünyası kahrından ölürken abd bakanlarından joe biden erdoğan ayasofya kararı konusunda geri adım atmalı açıklaması yaptı.

Bazı dünya basın ve yayın organları ikinci fatih şeklinde manşet atarken bazıları ise türkiye 600 yıl geriye düştü avrupadan dışlanacaklar açıklaması yaptı.

Yunanistan ise düne kadar cüret edemezler başlığı atarken bugün uygar dünyadan dışlanacaklar açıklaması yaptı.

İslam dünyasının çeşitli bölgelerinde ayasofya’nın tekrar cami olmasını kurban keserek kutlayanların sayısı hızla artıyor.

ayasofya açıldı hainler çıldırdı
ayasofya kararı sonrası vaka sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting., sitemap.