> Amerika’da laiklik elden gidiyor ? Nato müdahale etsin – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Amerika’da laiklik elden gidiyor ? Nato müdahale etsin

trump din söylemleri

Amerika’da laiklik elden gidiyor ? Nato müdahale etsin ! Türkiye’de her sıkıştığında laiklik elden gidiyor diyen ülkeler şimdilerde din üzerinden siyaset yapmayı alışkanlık haline getirdiler.

Aslında avrupa ve amerika hiç bir zaman laik olmadılar. Almanya’da hristiyan demokrat parti adında parti var.

Şimdi trump çıkıp biden seçilirse din elden gider dedi. Trump’ın bu açıklaması laiklik çerçevesine aykırı da olsa kimse çıkıp bu laiklik ile bağdaşmıyor diyemez.

Atatürk’ün camileri müzeye çevirmesi laiklik ile bağdaşmazken kimse yine ses çıkartmamıştı.

Evet amerika’da laiklik elden gidiyor . Trump‘ın seçim için yaptığı konuşmalar artık ekonomik gündem dışında kalırken yeni döylemler geliştiren trump için yeni silah din oldu.

Amerika ne kadar dindar ? Amerikalıların din ne kadar umurunda ?

Trump seçim kozu olarak dini kullanmaya başladıysa durum vahim demektir. Bizim ülkemizde böyle bir konuşma yapılsa yer yerinden oynar. Avrupa ve amerika’dan önce chp ve benzerleri laiklik elden gidiyor nutukları atmaya başlar.

Trump’ın seçimleri kazanana kadar zaten fed aracılığı ile para basıp ekonomik düzlemde elinin rahatlayacağı bir gerçek. Bu neden ile seçime kadar izlenecek diğer oy devşirme politikası artık dini semboller üzerinden olacak gibi.

breaking trump haberleri , son dakika trump

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.