> Yunanistan yas ilan etti, Bayrakları yarıya indirdi – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Yunanistan yas ilan etti, Bayrakları yarıya indirdi

son dakika yunanistan haberleri

Yunanistan yas ilan etti, Bayrakları yarıya indirdi . Ayasofya’nın tekrar camii yapılmasına içerleyen yunanlılar 24 temmuz tarihini yas ilan ettiler.

Ülkemizde 24 temmuz lozan anlaşmasını başarı olarak kutlayanlar yunanistanda da aynı günün bayram havasında geçtiğini bilmiyorlar. Çünkü türkleri ve islam dünyasını esir ettikleri anlaşmanın adı lozan anlaşmasıdır.

Diğer taraftan ayasofya’nın tekrar cami olarak açılmasının ne kadar büyük bir olay olduğunu halen kavrayamayan bir topluluk var.

Yunanistan ise bir kaç gün evvel türkiye’ye geminiz sahamıza girerse vururuz demişlerdi.

Gemilerimiz yunan sularına girince yunanlılar kaçmıştı. Sonra almanya devreye girip türkiye ile yunanistan arasındaki anlaşmazlığı çözdük demişlerdi.

Aslın da yunanlıları türkiyenin elinden zor kurtardık demekti bu. Yunanlılarda avrupa’dan türkiye’ye karşı hiç bir destek göremeyince bayrakları yarıya indirip, yas ilan ettiler.

Çün ellerinden başka bir şey gelmiyor. Yunanistan türkiye karşısında tek bir destek verecek ülke dahi göremedi yanında.

Tayyip Erdoğan’da çıkıp yunanistan’a sen kimsin türkiye’ye öyle kafa tutulur mu ? Aklınızı başına alın yoksa gereğini yaparız demişti.

Ayasofya’nın cami yapılmasını gölgede bırakmak için avazı çıktığı gibi bağıranlar, dikkatleri başka tarafa çekmeye çalışanlar yunanistana baksınlar.

Ayasofya’nın tekrar cami yapılması bu kadar küçümsenecek bir olay olsaydı bir devlet bayraklarını yarıya indirip yas ilan etmezdi.

Yunanistan’da 86 yıl sonra ilk defa bayraklar yarıya indirildi. Başka bir olay vesilesi ile yaşanmamış bir uygulamadır.

yunanlılar bayrakları yarıya indirdi, Ayasofya'nın cami yapılmasını yas ilan ederek karşıladı.
Yunanistan destek verecek ülke bulamadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.