> Hilafet tartışması yeniden gündem oldu, Halifelik gelecek iddiası gerçek mi ? – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Hilafet tartışması yeniden gündem oldu, Halifelik gelecek iddiası gerçek mi ?

Hilafet tartışması yeniden gündem oldu, Halifelik gelecek iddiası gerçek mi ? Ayasofya’nın yeniden camii olarak ibadete açılması bir çok tartışmayı ve iddiayı yeniden gündeme getirmeyi başardı.

Ayasofya’nın ibadete açılmış olması bir taraftan 5816 sayısı kanun hakkında Tayyip Erdoğana bir dava açıldığı iddasını son dakika haberi yapan iddialar gerçek mi ?

5816 sayılı kanun kaldırılacak mı ?

5816 sayısı kanun Atatürk aleyhinde işlenen suçları kapsayan kanundur. Bu kanunun kaldırılacağı iddaları da gündemde tartışma konusu oldu.

Bütün bu tartışmaya sebep olan başlıca konular, hilafetin geri gelmesi yani halifelik konusu ve atatürkü koruyan kanunun iptal edilmesi chp li kesim tarafından itiraz edilecek bir konu olarak sosyal medya platformlarında tartışılmaya devam ediyor.

Peki Halifelik yani hilafet tekrar geri gelir mi ?

Ayasofyanın ibadete açılmış olması tekrar lozan ile kaldırılan bütün uygulamaların geri geleceği endişelerini bir grup tarafından dile getirilmesine neden oldu.

Halifeiğin kaldırılması için var gücü ile çalışan ingilizler bu konuya ne diyor ?

halifelik yeniden gelecek mi ? gelirse faydalı mı zararlı mı
halifelik tartışması, hilafet meselesi

Aslında ülkemizde yaşayan bazı kesimlerin haricinde hilafetin geri gelmesi ingilizlerin ve hristiyanların korkulu rüyası ve kabusudur.

Hrıstiyanlar papa etrafında toplanırken laiklik elden gitmiyor. Fakat müslümanlar ve islam alemi halife etrafında tek kuvvet olunca laiklik elden neden gidiyor.

Türkiye neden laik olmak zorunda ? (zorunda mı )

Atatürk ayasofya camisini müze yaparken din işlerine devlet müdahil olmuş ve laiklik ilkesi zaten çiğnenmiş olmuyor mu ?

Almanyada demokrat hristiyan partisi faaliyet gösterirken almanyada laiklik çiğnenmiş olmuyor mu ?

Trump amerika’da biden başkan seçilirse din elden gider dediğinde dini siyasasete alet etmiş olmuyor mu ?

Bunların hiçbirisi avrupada yapıldığında kötü değil türkiyede yapılırsa mı kötü ve öcü oluyor?

Türkleri dini inançları sebebi ile bir türlü yenemeyen ve sömüremeyen batı dini inançlarını ellerinden alırsak türkleri yeneriz planları yaparken . Türklerinde islşamı ve dini değerlerimizi yeniden nasıl canlandırır ve diri tutarız hesapları yapması şart.

Bu nedenle türk ve islam dünyasının tek bir merkezde halife etrafında toplanması şart. O nedenle hilafetin geri gelmesini destekliyorum. Bu ülke ve dünyadaki bütün mazlumlar için gereklidir.

2024 hilafetin kaldırıldığı tarihtir. Belkide 100. yılı beklenmeden harekete geçmek hem ülkemiz hemde bütün islam alemi için faydalı olacaktır.

Hilafetin gelmesinin yararları var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.