Nisan 10, 2021
Uçan araba projesi gerçek oldu. Hover Coupe yollarda

Uçan araba projesi gerçek oldu. Hover Coupe yollarda

Uçan araba projesi gerçek oldu. Hover Coupe yollarda, ilk simülasyon tanıtım şeklinde yapıldı ve tasarım hayran bıraktı.

Bir 4 pervaneli drone şeklinde olan uçan araba için henüz piyasaya çıkış tarhi verilmedi. Bana göre en az 20 yıl sürecek bir üretim ve arge projesinden bahseiyoruz.

Yani öyle uçan arabayı çizgi animasyon şeklinde hazırlamak kolay.

Fakat uçan araba prototipi yapıp seri üretime geçmek , pazarlama satış aşamaları, yasal düzenlemeler falan epey uzun konu.

Bana göre uçan otomobiller en erken 20 yıl sonra 2040’lı yıllarda yollarda olacaktır.

Uçan araba ne kadar hız yapıyor sorusu ise oldukça dikkat çekici bir cevaba haiz. Çünkü ankara’dan bodrum seyahatiniz 40 dakika sürecektir.

İşe gider gibi günübirlik tatil yapabilirsiniz. hele ki uçuş maliyetleri düşük olursa şehir dışında bile çalışmak hayal olmaktan çıkacaktır.

Çünkü havada yaklaşık 500 km hız ile uçacak bir uçan otomobil için engel yok, engebe yok, dur işaretleri yada hız tabelası olmayacak, trafikte yoksa istanbul içi en uzak mesafe 10 dakika bile sürmez.

İşte benim hayalim bu uçan arabalar diyenler ne yazık ki uzun zaman beklemek zorunda.

uçan araba ne zaman çıkacak işte çizgi film tadında bir tanıtım filmi,

breaking hover coupe news

Ben yerli iha ve sihamızı yapan şirketin cezeri isimli uçan arabasını da görmüştüm. En azından hayal satmıyoruz. Ortada somut bir ürünümüz var. Bence bu alanda ilerleyen zamanda dünya lideri de olabiliriz.

hover coupe news
hover coupe haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar