> Altın Fiyatında düşüş devam eder mi ? - Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Altın Fiyatında düşüş devam eder mi ?

Altın Fiyatında düşüş devam eder mi ? Altının gram fiyatı sert düşüşlerle devam ederken türk insanı durumu pek farkında değil. Çünkü dolarda yükseliş devam ediyor.

Evet insanların son aylarda altın fiyatlarında yaşanan hızlı tırmanış sonrasında artık altın fiyatları hüç düşpmeyecek galiba algısı hakim olmuştu.

2070 dolar seviyelerine kadar tırmanış gösteren altın fiyatı şu anda 1880 dolar seviyelerine kadar gerilemeyi başardı.

Dünya genelinde yaşanan dolar rezervindeki artış piyasalarda bir kaç aylık rahatlama yaratırken tekrar bir ödeme trafiği dolar borcu olanları zora soktu. Emtia sahipleri borçlarını kapatmak için hızlı bir şekilde ellerinde altın ve gümüş rezervlerine dolar ile takas etmek zorunda kaldırlar.

Peki bundan sonra ne olacak ? Piyasalarda büyük bir dolar krizi yaşanır mı ?

Dolar çok hızlı yükseliş göstermesede altın gümüş ve bitcoin gibi varlıkların fiyatlarında sert düşüşler yaşanmasına sebep olabiliyor.

Altın fiyatındaki düşüşün 1650 -1700 dolar ons fiyatı seviyesine kadar gerilemesi bekleniyor. Tabi gümüş fiyatının çok daha sert düşüler göstermesi çok olası bir senaryo olarak karşımıza çıkacaktır.

Dolar fiyatının ise nerelere kadar yükseliş göstereceği türk lirası ile ilgili faiz politikaları ile yakından alakalı .

Bazı uzman görüşlerine göre dolar fiyatının türkiyedeki döviz rezervinin çok azalmış olması sebebi ile 15 liralara kadar yükselmesi olası duruyor.

Diğer uzmanlar ise türk bankalarının iflas edebileceğinden bahsediyorlar.

Zaten dünyada başlayacak olan büyük ekonomiz krizin başlangıcının türkiye olacağı söyleniyordu.

Türkiyede başlayacak banka batışları avrupa’da ve sonrasında tüm dünyaya dağılacak oloşan iflas dalgasını beraberinde getirecektir.

Altın almak isteyenler ne yapmalı ? Altın fiyatının düşmesi beklenmeli mi ?

Altın fiyatının uzun vadede 2700 dolar ons seviyesini test etmesi mümkün. Bu fiyat 2021 yılı bitmeden mutlaka gerçekleşecek diyenlerin oranı çok yüksek. Dünyaca ünlü yatırımcı jim rogers ise altın ons fiyatı 10 bin dolar olursa satarım. 5 bin dolardan satmam demişti.

Bu verileri göz önüne aldığımızda altın fiyatı uzun vadeli olarak değerlendirmelerde 10 bin dolar seviyelerini test edebilir.

altın yükselir mi
altın fiyatında düşüş devam eder mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting., sitemap.