> Almanya Yerli otomobil için övgü dolu sözler kullandı

Almanya Yerli otomobil için övgü dolu sözler kullandı

Almanya Yerli otomobil için övgü dolu sözler kullandı. Yavaş yavaş türkiye ile yakın ilişkiler kurmaya çalışan almanya hükümeti haberleri ve haber ajanslarını kullanarak

Türkiye’ye yaranmaya çalışıyor. Almanya’da bir yayın ve haber ajansında yer alan habere göre türkiye tesla ile yarış halinde olacak derecede kaliteli bir yerli otomobil projesi yürütüyor haberi yaptı.

Türkiye otomobil girişim grubu (togg ) olarak adlandırdıkları yerli otomobil atılımının markasını da ön plana çıkartmayı ihmal etmeyen almanya basını. Neden böyle jestler yapıyor ? Hemde tam turizm sektörü canlanacak iken türkiye’ye gidişleri kapatan almanya’dan bahsediyoruz.

Türklerin yerli elektrikli otomobil projesinin fiyatı cazip olursa almanya pazarında da oldukça fazla alıcı bulabileceği konusuna değindi.

Bildiğiniz gibi almanya dünya otomobil pazarında büyük bir pay ve ciro sahibi. Böyle bir ortamda türkiye’nin bu yerli araba projesine karşı olmaları beklenirken almanlar neden türklere yaranmaya çalışıyor ?

Bana göre togg’dan daha önemli olan mesele budur ? Türkiye’nin genleşmeye başlaması yer altı zenginlikleri ve savaş sanayisinde ki atılımları artık gelecekte türklerin dünya hakimi olabilecekleri görüşü onları korkutuyor. Ve türkiye’ye yaklaşmaya ve işbirliği içerisinde yer almaya çalışıyorlar.

Yerli araba projesinde 2022 yılı sonunda ilk elektrikli yerli otomobillerin müşterilere teslim edileceği konusu da yer aldı.

son dakika almanya haberleri, yerli otomobil
yerli araba projesi alman basınında

son dakika gs haberleri

1 COMMENT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting., sitemap.