> Son dakika haberleri ;Fransa sokağa çıkma yasağı başlattı

Son dakika haberleri ; Fransa sokağa çıkma yasağı başlattı

son dakika haberleri ; Koronavirüs sebebi ile başlatılan kısıtlamalar yaz aylarında gevşemişti. Fransa ilk olarak sokağa çıkma yasağı başlatan ülke oldu.

Paris dahil 8 metropolde ilan edilen sokağa çıkma yasağı, Fransa’da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında bugün başladı. Yasağa uymayan vatandaşlara ilk ihlal için 135 EUR, ikinci ihlal için 500 EUR, 6 ay hapis cezası ve üçüncü ihlal için 3.000 750 EUR para cezası verilecek. Macron’un ilan ettiği sokağa çıkma yasağı, bugün Paris, Grenoble, Lyon, Lille-Aix-Marsilya, Rouen, Toulouse ve Montpellier’in bulunduğu Ile-de-France bölgesinde başladı. Yasağa uymayan vatandaşlara ilk ihlal için 135 EUR, ikinci ihlal için 500 EUR, 6 ay hapis cezası ve üçüncü ihlal için 3.000 750 EUR para cezası verilecek. Toplu taşıma ve bölgeler arası seyahat konusunda herhangi bir kısıtlama yoktu. Macron konuşmasında vatandaşların tatile gitmesine engel olmayacaklarını belirtti.

İŞTEN ÇIKARMAK İçişleri Bakanlığı tarafından verilen izin, cep telefonlarına indirildiğinde veya kağıda basıldıktan sonra verilecek. Gece çalışanlar, hastaneye veya eczaneye gitmek zorunda kalanlar, seyahat nedeniyle sokağa çıkma yasağı ile varış saatleri çakışanlar, evcil hayvanlarını yürüyüşe götürenler, ihtiyacı olan bir aile ferdine yardım etmesi gerekenler, sokağa çıkma yasağından çıkarıldılar. SOKAKTA YASAK ÇAĞLAR Grup, saat 21.30 civarında başkentin Gare du Nord tren istasyonunun çevresinde toplandı ve yasağa karşı protestolar başlamadan önce polis tarafından dağıtıldı.

son dakika fransa haberleri, sokağa çıkma yasağı
son dakika sokağa çıkmak yasak haberleri, fransa

FRANSA’DA VAKA SAYISINDA SON DURUM

Öte yandan, bugün 32.427 vaka ile Fransa, salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına sahip ülke. Ülkedeki toplam vaka sayısı 867.000’e ulaştı. 197 ve toplam ölüm sayısı 33.000’e ulaştı. 392. .

NE OLDU? Fransa’da koronavirüs salgını vaka sayısının artması nedeniyle Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron,. Paris’in başkenti de dahil olmak üzere 8 büyükşehirde bugün 4 hafta süreyle 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı olacağını duyurdu. Macron, salgını kontrol altına almak için gereken sürenin 6 hafta olduğunu ve yasağı 1 Aralık’a kadar uzatmak için parlamentoyla görüşeceğini söyledi. . . Fransa’da yasaklar yeniden başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting., sitemap.