Kasım 26, 2020
Bursa’da Suriyeli genç cinayetinde iddaname hazır

Bursa’da Suriyeli genç cinayetinde iddaname hazır

Bursa‘da Suriyeli genç cinayetinde iddaname hazır . Son dakika  haberleri,

Aralarında yaşananTartışmaya, Murat S.’nin kardeşleri İ.S. ve Ramazan S. ile ağabeyi Mustafa S.’nin de dahil olmasıyla kavgaya dönüştü.

4’ü kardeş, Hamza Acan’ı darbetti. Yerlerde yuvarlanan Acan başını yere vururken,  çevredekiler kavgayı araya girerek, sonlandırdı.

SURİYELİ UYRUKLU GENÇ, HAYATINI yitirdi

İhbar üzerine gelen ambulans ekiplerince ağır yaralı olarak Yüksek İhtisas Eğitim , Araştırma Hastanesinegötürülen Hamza Acan,ı ekipler kurtaramadı.

4 KARDEŞ TUTUKLANDI

Polis ekipleri tarafından  gözaltına alınan Murat S. (15), İ.S. (13), Ramazan S. (17) ve Mustafa s (22) sevk edildikleri adliyede tarafından tutuklandı.

18 YAŞINDAN BÜYÜK OLANLARIN DOSYALARI AYRILDI

Bursa’nın BaşSavcılığı, yaşları 18′ den küçük 3 kardeş için, Bursa Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’ tarafından dava açtı. Yaşı 18’den büyük olan Mustafa S.’nin dosyası ise ayrıldı.

KADINA KABA DAVRANDIĞI İÇİN UYARMIŞTI

Mustafa S. hakkında hazırlanan iddianame, Bursa 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

İddia namede, Murat S.’nin (15). tezgahına gelen kimliği belirsiz Suriyeli bir kadına “Almıyorsan çek git” dediği, Hamza Acan’ın (17) da Murat S.’ye “Neden böyledavranıyorsun?” diyerek tepki gösterdiği, bu nedenle ikili arasında kavga çıktığı anlatıldı.

Kavga sırasında Murat S.’nin Acan’a yumruk attığı, Acan’ın da eline geçirdiği boş plastik sebze kasasını fırlattığı kaydedildi.

MÜEBBETi  İSTENİYOR

İddianamede, ifadesinde Suriyeli gence vurmadığını iddia ederek, suçlamaları reddettiği bildirilen tutuklu sanık Mustafa S. (22) hakkında ‘ kasten adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. (bursa’da)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar