Kasım 26, 2020
Zolduldak’ta Kadını Öldürüp sonrada cenazesinde namaz kıldı

Zolduldak’ta Kadını Öldürüp sonrada cenazesinde namaz kıldı

son dakika Zolduldak haberleri ;  Kadını Öldürüp  (cinayet haberi )sonrada cenazesinde namaz kıldı . Zonguldak’ta kestane toplamak amacıyla evden ayrılan 69 yaşındaki Sultan Biryan’dan bir daha haber gelmedi.

Biryan’ın ailesinin kayıp ilanı üzerine, polis ekipleri arama başlattı.

ALTINLARINI KUYUMCUYA SATTIĞI ANLAŞILDI

Sultan Biryan, 4 gün sonra evinden 250 metre uzakta ki ormanlık alanda ölü bulundu. Olayın ardından Sultan Biryan’ın altınlarını kuyumcuya sattığı tespit edilen komşusu Ahmet Sarı (52), tutuklandı.

Ahmet Sarı’nın hakkında, ‘kasten adam öldürme suçundan dava  açıldı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ AĞIR MÜEBBET CEZASI ALDI

Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ahmet Sarı, ölen Sultan Biryan’ın yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Daha önceki duruşmalarda çelişkili ifadeler veren Ahmet Sarı, yaşlı kadını öldürmediğini, fakat altınları alarak kuyumcuya sattığını kabul etti. Mahkeme heyeti, duruşmalardaki çelişkili söylemler, mevcut deliller ve tanık beyanları doğrultusunda sanık Ahmet Sarı’nın cezasında indirim yapmayarak ağırlaştırılmış müebbet (ömür boyu ) hapis cezasına çarptırdı.

Sarı, ‘yağma’ suçundan ise 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. (zondukdak’ta altın için cinayet )

CENAZESİNE KATILDI, BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Sultan Biryan’ın damadı Yahya Kasımfırtına, tutuklanan Ahmet Sarı’nın kayınvalidesinin cenazesine katıldığını ve ağlayarak kendilerine başsağlığı dilediğini söyleyerek, adaletin yerini bulduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar