Kasım 25, 2020
2020 Model Ford Mustang Mach 1 Satışa çıkıyor

2020 Model Ford Mustang Mach 1 Satışa çıkıyor

Son dakika haberleri ; 2020 Model Ford Mustang Mach 1 Satışa çıkıyor . Yılların eskitemediği ve adeta tek başına marka haline gelen ford’un efsane kasa yarış arabası modeli mustang yeniden tasarlandı ve satışa çıkıyor.

Geçtiğimiz ağustos ayında Mustang Mach 1 prototiplerini Nürburgring pistinde test eden Ford, otomobilin Avrupa versiyonlarına dair ipuçları vermişti.

Söylentileri doğrulayan Ford, test ettiği aracı şimdi resmi olarak Avrupa pazarına getirdi.

Daha önce Bullitt versiyonunda da yaşandığı gibi Mustang Mach 1, Avrupa topraklarına düşük çıkış gücü ile geliyor.

5.0 litrelik V8 motorundan 460 bg güç ve 530 Nm tork üretebilen model, Kuzey Amerikalı kardeşinden 27 bg güç ve 40 Nm tork kadar daha zayıf.

Avrupa’da gün geçtikçe sıkı hale gelen emisyon kurallarının bu tarz modelleri etkilediğini biliyoruz. Fakat Mustang ailesini Avrupa’da da önemli bir isim haline getirmek isteyen Ford, kıtaya giremeyen GT500 ve GT350 gibi modellerin fişini çekme kararı almıştı.

Altı ileri vitesli manuel ve 10 ileri vitesli otomatik şanzıman ile satışa sunulacak Mustang Mach 1 modelinin genel tasarımı, iptal edilen GT kardeşlerinden alınmış durumda. Aracın 19 inçlik jantları ise standart olarak Michelin Pilot Sport 4 lastikleri ile geliyor.

TEKNİK DETAYLAR BELLİ DEĞİL

Ford Avrupa, şimdilik yeni modelin teknik detaylarını paylaşmak istemiyor. Standart olarak mekanik diferansiyel kilidi ile gelen araç, aktif egzoz kapaklarına da sahip.

ÖNCE ALMANYA’YA GELECEK

Fiyatları resmi çıkış ile birlikte açıklanacak olan araç, ilk olarak Almanya’da satışa sunulacak.

KAYNAK: MOTOR 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar