Kasım 26, 2020
Can Ataklı’nın s-400 getiremezler de kullanmazlar da açıklaması

Can Ataklı’nın s-400 getiremezler de kullanmazlar da açıklaması

Can Ataklı’nın s-400 getiremezler de kullanmazlar da açıklaması, son dakika can ataklı haberleri,  s-400’ler gerçekten aktif oldu mu ? Tv’de yaptığı haber programlarını siyaset’e atılmak uğruna bir risk alarak bırakan ataklı’nın s400 hakkında söyledikleri yeniden gündem oldu.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin hava savunma sistemini güçlendirmek için Rusya’dan aldığı S-400 füzeleri, ekim ayının ilk günlerinde test atışlarına başlamak için Sinop’a doğru yola çıkmıştı.

S-400 hava savunma (füzeleri)  sistemleri Sinop’a ulaşmış ve ilk atışı gerçekleşti.

Akıllara ise “Türkiye S-400 alamaz”, “Alsa da kullanamaz” şeklinde kullandığı ifadeler isimlerin açıklamaları gündeme geldi.

CAN ATAKLI’DAN S-400 AÇIKLAMASI GELDİ

Gazeteci Can Ataklı’nın da katıldığı bir tv programında “sordular ki S-400’ler mutlaka geliyor. Hala aynı kanıdayım abi, getir diyorum hadi. Diyorsunuz ki, ‘Getirse ne olacak?’ Tamam özür dileyeceğim söylediklerimden dolayı buradan. Getiremez” şeklinde bir ifade kullanmıştı.

“S-400’LER AKTİF EDİLİRSE Söylediklerimden ötürü ÖZÜR DİLEYECEĞİM”

Korkusuz Gazetesi’nde yayınlanan köşesinde kendisine hatırlatılan bu sözlere yönelik bir yazı yazan Ataklı, S-400’ler aktif hale getirildiğinde özür dileyeceğini açıkladı.

Ataklı, yazısında şu ifadelere yer verdi

“Ben en başından beri ‘S-400’lerin alınsa bile asla aktif  olmayacağını’ söyleyenlerdenim. Bir Televizyon konuşmamda, “Tamam getirip kursunlar, aktif etsinler  o zaman ben de özür dilerim” dedim. Hemen yazıyorum; S-400’ler gerçekten aktif olursa özür dilemekten hiç gocunmam. Özür dilemek ayıp bir şey değildir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar