Kasım 26, 2020
Fransa’yı kana bulayan Tunuslu mültecinin birinci imgesi ortaya çıktı

Fransa’yı kana bulayan Tunuslu mültecinin birinci imgesi ortaya çıktı


Son dakika Fransa’yı kana bulayan Tunuslu mültecinin birinci imajı ortaya çıktı haberleri

Fransa’nın Kaç kentinde bulunan Notre Dame Kilisesi’nde dün yaşanan bıçaklı hücum dehşetinde yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. İkisi bayan olmak üzere üç kişiyi katleden saldırganın kimliği belirli oldu. Fransız basınında yer alan haberlerde saldırganın 21 yaşındaki Tunuslu mülteci Brahim Aioussaoi olduğu ortaya çıktı. Aioussaoi, ülkesinde ayrılarak 20 Eylül tarihinde İtalya‘nın Lampedusa Adası’na geçti. Burada İtalyan Kızılhaçından evrak aldığı tespit edilen saldırganın perşembe sabahı Bari üzerinden trenle Kaç kentine geldiği belirtildi.

14 EL ATEŞ EDİLEREK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Polisin 14 el ateş ederek etkisiz hale getirdiği Aioussaoi’nin hastanede tedavisi sürerken, durumunun kritik olduğu açıklandı. Hadise yerinde incelemelerde bulunan savcı Jean-Francois Ricard da değerli bilgiler verdi.

“KURAN, İKİ TELEFON VE BIÇAKLAR BULUNDU”

Ricard yaptığı açıklamada, “Saldırganın üzerinde bir Kuran, iki tane telefon ve atakta kullanılan bıçak bulundu. Ayrıyeten saldırganın bıraktığı bir çanta da ele geçirildi. Çantanın yanında hücumda kullanılmayan iki bıçak daha tespit edildi” dedi.

Öte yandan, hücumda hayatını kaybedenlerin kimlikleri de belirli oluyor. Aioussaoi’nin kurbanları ortasında 55 yaşındaki kilise vazifelisi Vincent Loques ile 44 yaşındaki Simone Barreto Silva bulunuyor. Akında ölen başka kişinin 60 yaşında bir bayan olduğu tabir ediliyor.

“TÜM İBADETHANELERİ KORUYACAK POZİSYONA GELECEĞİZ”

Nice’e giderek hadise yerinde incelemelerde bulunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede güvenlik düzeyini en üst düzeye çıkardıklarını duyurdu. Ülke genelinde terörle çaba kapsamında vazife alan asker sayısının 3 binden 7 bine yükseltildiğini belirten Macron, “Fransa bir defa daha terör hücumuyla vuruldu. Terör bu kentin sakinlerini üçüncü kere vurdu. Hissettiğiniz şoku biliyorum. Kıymetlerimiz, özgürlük anlayışımız ve ülkemizdeki inanç özgürlüğümüz yüzünden taarruza uğradık. Asla teslim olmayacağız. Başta kiliseler olmak üzere tüm ibadethaneleri koruyacak pozisyona geleceğiz” sözlerini kullandı.

, gündem, flaş haber, aktüel haberler, ne vakit, nasıl ? nerede , kim, son durum nasıl, son durumu ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar