Kasım 27, 2020
Dolar 8,34 ile rekor tazeledi

Dolar 8,34 ile rekor tazeledi


Son dakika Dolar 8,34 ile rekor tazeledi haberleri

Dün, milletlerarası piyasalarda en düşük 8,2591 en yüksek 8,3291 düzeylerini gören dolar/TL, günü evvelki kapanışa nazaran yüzde 0,4 artışla 8,2919’dan tamamladı. Dolar/TL, 1,5 günlük Cumhuriyet Bayramı tatili sonrası bugüne yükselişle başlamasının akabinde 8,34 ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyini gördü.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) BIST Repo-Ters Repo Pazarı’nda gecelik borç verme faiz oranı üzerinden sonlu meblağda sağlanan fon meblağını bugün sıfırlayarak sıkılaştırma adımlarına devam etmesinin akabinde 8,2689’a kadar gerilen dolar/TL, saat 10.35 prestijiyle 8,32’den süreç görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Dün memleketler arası piyasalarda 9,78’le rekor kıran euro ise şu sıralar 9,73’ten süreç görüyor. Tıpkı dakikalarda sterlin 10,77 düzeyinde bulunuyor.

PİYASALAR GÜNDEME ODAKLANDI

Avrupa Merkez Bankası (ECB), dünkü toplantısında beklentiler doğrultusunda faiz oranlarında ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı’nın (PEPP) boyutunda değişikliğe gitmezken aralık ayında değişiklik sinyali verdi.

Bugün yurt içinde dış ticaret istikrarı, yurt dışında Almanya’da 3. çeyrek büyüme, Euro Bölgesi’nde işsizlik, TÜFE ve 3 çeyrek büyüme, ABD’de şahsî gelir ve harcamalar ile Michigan Üniversitesi tüketici itimat endeksi bilgilerinin takip edileceğini belirten analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı çalışmaları, ABD’de teşvik paketi ve jeopolitik gelişmelere ait gelişmelerin de gündemdeki yerini koruduğunu söyledi.

Kaynak: Haberler.com / Murat Birinci

, gündem, flaş haber, aktüel haberler, ne vakit, nasıl ? nerede , kim, son durum nasıl, son durumu ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar