Kasım 23, 2020
Beşiktaş’ın genç ismi için yorum: “Kaleyi alırsa bırakmaz”

Beşiktaş’ın genç ismi için yorum: “Kaleyi alırsa bırakmaz”


son dakika Beşiktaş’ın genç ismi için yorum: “Kaleyi alırsa bırakmaz” haberleri,

Futbola Eylül 2013’te, şimdi 9 yaşındayken Bayrampaşa Demirspor’da başlayan Emre Alım, bir dönem oynadıktan sonra, Ekim 2014’te, o devir Beşiktaş’ta altyapısında vazifeli Semih Sezerli’nin çabalarıyla siyah beyazlılara transfer oldu.

Bayrampaşa Demir Asaşkanı Oğuzhan Oygu, Emre’nin potansiyelini daha küçük yaşlarda gördüklerini belirterek, “Çok iri bir çocuktu lakin dağınıktı. Fazla kalın olduğunu düşünüp, uzun kaslarını çalıştırmak için kulübümüzün bünyesindeki yüzme ekibine aldık. O periyot sudan korkuyordu. O korkusunu da yendi, hayli yüzme çalıştıktan sonra inceldi. Kâfi düzeye gelince o dönemki antrenörü Aytekin Hocamız da onu Beşiktaş’a götürdü. Önünü açmak için erkenden verdik” dedi.

BABAMIN DA ONDA EMEĞİ VAR

Oygu, Emre için “Kaleyi alırsa asla bırakmaz. Eski Beşiktaş kalecisi olan babam merhum Sebahattin Oygu’nun da onda emeği vardır. Bir kaleci çocuğu olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki Emre kaleye geçtiğinde bir daha yerini kaptırmaz” dedi. Emre’yi 13 yaşından evvel verdikleri için yetiştirme bedeli alamayacaklarını belirten Oygu buna rağmen yurt dışından kimi kulüplerin bazen kendilerine geldiğini söyledi.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar