Nisan 11, 2021
Galatasaray istedi, İstanbul Valiliği müsaade vermedi!

Galatasaray istedi, İstanbul Valiliği müsaade vermedi!


son dakika Galatasaray istedi, İstanbul Valiliği müsaade vermedi! haberleri,

Harika Genel Şura kararı alan G.Saray’da lider Mustafa Cengiz ve idaresinin, Mali Genel Heyet yapmadan ‘seçim’ açıklaması toplulukta büyük reaksiyon görmüştü. Toplulukta, 1.5 yıl evvel idari açıdan ibra edilmeyen idarenin Mali Genel Şura yapmaktan kaçındığı konuşuluyordu. Fakat sarı kırmızılıların 21 Eylül 2020’de, Mali Genel Şura için İstanbul Valiliği’ne gerekli müsaadelerin verilmesi için başvurduğu lakin olumsuz cevap aldığı ortaya çıktı.

Divanda rapor okutulmamıştı

İstanbul Valiliği, 21 Ekim’de verdiği cevapta Sıhhat Bakanlığı ve Bilim Heyeti’nin tavsiye kararı doğrultusunda mevsimsel tesirlerin de göz önüne alınarak geniş iştirakli toplantı ve genel şuraların 1 Aralık tarihine kadar ertelenmesi gerektiğini bildirdi. Valilikten iletilen bir öbür evrak ise Denetleme Şurası ile ilgili… Geçen ay Divan Konseyi’nde Denetleme Heyeti’nin sunum yapması ve rapor okumasına ibra edilmediği, kararını yitirdiği münasebeti ile müsaade verilmemişti.

Davadan idare lehine karar çıktı

İdarenin, Kontrol Heyeti’nin durumu ile ilgili başvurduğu İçişleri Bakanlığı’ndan “Dernekler mevzuatında derneklerin genel heyet toplantılarından organlarının ibra edilmemesi halinde oluşacak duruma ve işleyecek sürece ait rastgele bir düzenleme bulunmadığından kontrol konseyinin vazife ve yetkilerinin devam edip etmediğinin mahkemece tespit edilmesinin yerinde olacağı değerlendirilmiştir” karşılığı geldi. 16 Kasım’da görülen davada da idarenin idari ibrasızlığı ortadan kalkmıştı.

Seçimin yapılma ihtimali de düşük

Sarı kırmızılılarda artık gözler İstanbul Valiliği’nden gelecek 3. belgede! 19-26 Aralık’ta Harika Seçimli Genel Konsey yapmak isteyen G.Saray’a mevcut pandemi tablosu nedeniyle müsaade verilmesine ‘imkansız’ gözü ile bakılıyor. İdarenin ise Valilik yetkililerine ‘seçimin’ G.Saray Lisesi bahçesinde, açık alanda, adayların konuşma dahi yapmadan, kapalı zarf ile oy kullanma yöntemi ile yapılması görüşünü sundu. Ancak mevcut şartlarda topluluk içinde seçim için müsaade çıkma mümkünlüğü çok düşük görülüyor.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar