Kasım 29, 2020
“Galatasaray’ın menfaati değil, şahsî hesaplar var”

“Galatasaray’ın menfaati değil, şahsî hesaplar var”


son dakika “Galatasaray’ın menfaati değil, şahsî hesaplar var” haberleri,

Sarı kırmızılılarda topluluk seçim heyecanına girerken ismi lider adayları ortasında geçen Ozan Korkut, değerli açıklamalarda bulundu.

Ozan Korkut, Galatasaray idaresine tenkitlerde bulundu.

Korkut açıklamasında; “Galatasaray ailesinin bir ortaya gelerek durum tespiti yapıp sorunlarını tartışarak ailecek tahliller üretildiği bir Genel Heyet yapılmadan alınan bir seçim kararı tahlil değil kaos yaratır” diyen Korkut, “Sürekli tahlilleri savunan biri olarak bu kaosu tescilleyecek bir davranışta bulunmam. İdare, bir sebep belirtemeden durduk bir yere seçim kararı aldı. Bu karar hem duyuru hali hem de zamanlaması ile hiçbir teamüle uymamaktadır” diye konuştu.

“POPÜLİST BİR TAKTİK VAR”

Korkut’un dikkat çeken açıklamaları:

“Seçim kararında G.Saray’ın menfaatlerinden çok şahsî birtakım hesaplar olduğu bence aşikâr. Ortada Galatasaray üyelerinin demokratik iradesini sandığa indirgemeyi amaçlayan popülist bir taktik var. Madem emel seçim yapmaktı, neden pandeminin yavaşladığı, hava kurallarının uygun olduğu yaz aylarında yapılmadı?

Şayet kulübün yönetimsel bir sorunu varsa neden bu karar transfer dönemi başlamadan alınmadı? Neden Galatasaray ailesinin bir ortaya geleceği genel şura için birebir itina gösterilmedi? Bu yüzden idarenin kendisine getirilen tenkitlere yönelik attığı bir demokratik adım olarak görüyorum.”

“YÖNETİM ÇIKIP AÇIKLAMALI”

“Önce mali genel heyetimizin yapılması lazım. İdarenin çıkıp üyelerimize ve taraftarımıza icraatlarını anlatması gerek. Ucu açık bırakılmış hususların topluluk içerisinde tartışılarak bir sonuca bağlanması lazım. Bundan sonra, Mayıs 2021 için, G.Saray ailesi gerekli tarafı çizer. Gelecek idarenin misyon mühletinin ne kadar olduğu ve hangi üyelerimizin oy kullanma hakkı olduğu sorgulanmadan bir seçim düzenlenir. Üyelerimiz, gereksinimlerin ne olduğunu bilerek en uygun oluşumda olan idare için oyunu demokratik biçimde kullanır. Bu türlü bir tablo ortaya çıktığında, ben dahil tüm G.Saray’a gönül vermiş olanlar üzerlerine düşeni yaparlar.”

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar