Kasım 24, 2020
Rehber öğretmenler ek ders fiyatlarını tam alacak

Rehber öğretmenler ek ders fiyatlarını tam alacak

Rehber öğretmenler ek ders fiyatlarını tam alacak haberi ,

Ulusal Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü M. Nezir Gül’ün ilgili ünitelere gönderdiği bildiri

Rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımız çalışmalarını sene başında yapılan okul rehberlik ve ruhsal müracaat programı dahilinde Bakanlığımız siyasetlerine nazaran yürütmektedir.

Bu süreçte içerikler oluşturma ya da Bakanlığımızca oluşturulan içerikleri öğrenci, öğretmen ve velilerimize ulaştırma, öğrencilerimizin ruhsal sağlamlığını destekleme, okulların gereksinimine yönelik olarak genel ve özel amaçlar doğrultusunda hizmetler yürütme, öğrencilerimize uzaktan erişimle bilgilendirme vb. faaliyetleri gerçekleştirmektedirler.

Bu çalışmaları okulda bulunmadıkları günlerde de EBA sisteminde tanımlanabilen rehberlik saatlerinden ve öbür çevrimiçi araçlardan faydalanarak uzaktan erişimle gerçekleştirmekte, sonuçları Bakanlığımız e-rehberlik sistemine işlemektedirler.

Bilindiği üzere 19.11.2020 tarihli yazı ile rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımız da öğretmen/yöneticilerle birlikte haftada en az bir gün okulda bulunacaklardır.

Bu prestijle oluşan yeni durumda rehber öğretmen/psikolojik danışmanların çalışmalarını uzaktan ve yüz yüze olarak yaptıkları, bu nedenle ek ders fiyatlarından fiilen okulda bulunma durumlarına bakılmaksızın tam olarak faydalanmaları gerektiği ve okulda haftada bir gün bulunmaları gerektiği bedellendirilmektedir. İyi bereketli çalışmalar dilerim.

M.Nezir GÜL Genel Müdür

haberleri

memurlar.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar