Kasım 27, 2020
Eşref Hamamcıoğlu: “İzin almadan seçim tarihi açıkladılar”

Eşref Hamamcıoğlu: “İzin almadan seçim tarihi açıkladılar”


son dakika Eşref Hamamcıoğlu: “İzin almadan seçim tarihi açıkladılar” haberleri,

Galatasaray Kulübü Divan Heyeti Lideri Eşref Hamamcıoğlu, kulüp idaresinin almış olduğu harika seçimli genel heyet kararıyla ilgili, “İzinler alınmadan seçim tarihi ilan edildi. Şu an itibarıyla divan heyetine gelen bir müsaade evrakı yok.” dedi.

Sarı-kırmızılı kulübün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle görüntü konferans sistemiyle gerçekleştirilen kasım ayı olağan divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulunan Hamamcıoğlu, kulüp idaresinin fevkalâde seçimli genel konseyi 19 Aralık’ta, kâfi çoğunluğun sağlanamaması halinde 26 Aralık’ta yapma kararı aldığını hatırlattı.

Eşref Hamamcıoğlu, kulüp tüzüğüne nazaran seçim halinde divan konseyinin yüksek seçim heyeti rolünü üstlenme durumunda olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

“Tüzüğümüzün 27, 29 ve 30. unsurları çerçevesinde bu seçim ilanının tüzüğümüze uygun yapılmadığını görüyoruz. Şöyle ki, 13 Kasım’da gazetelerde ve resmi sitemizde yer, tarih ve gündem belirtilerek erken seçim ilanı yapılmıştır. Lakin seçim ilanı yapılmadan evvel gerekli müsaadelerin alınması gerekiyordu. 29. husus ‘Gerekli izin alınmadan yapılan ilanlar tüzüğe terstir.’ diyor. O bakımdan alınmış olan bir müsaade dokümanı varsa, idare konseyi kararı ve ilanları versin ki divan konseyine, divan heyeti da seçim sürecini başlatabilsin. Seçim süreci, adaylığını ilan eden bireylerin, tüzüğümüzde belirtilen kurallarda belgelerini tamamlayarak divan konseyimize müracaatlarıyla başlıyor. Divan şurası da sicil heyetiyle iş birliği içinde, aidat ve üyelik kıdem bakımından gerek lider adaylarının gerek heyetlerde misyon alacak şahısların ve adayların, aday olabilmeleri için gerekli 100 imzayı veren imza sahiplerinin teyidini istemek şartıyla süreci sürdürüyor.”

Galatasaray’da bir birincinin yaşandığını aktaran Hamamcıoğlu, “Galatasaray’da tekrar bir unsur imza atıldı. Müsaadeler alınmadan seçim tarihi ilan edildi. Şu an itibarıyla divan şurasına gelen bir müsaade evrakı yok. Ekim divan toplantısında belirttiğimiz üzere Galatasaray Kulübünün icraatlarıyla, telaffuzlarıyla ve temsiliyle Türk kamuoyunu bu vakte kadar yönlendirdiğini görüyoruz. Fakat çok uzun vakittir bunlarda bir zafiyetimiz var. Müsaade alınmadan genel şura ilanı verilmesi de bu zafiyetlerden biri olmuştur. Bu mevzuyu da kıymetli Liderimiz ve idare şurası üyelerimizin dikkatine sunuyorum. Bu hususlar çok hassas mevzular. Topluluğumuzun itibarını çok ilgilendirmektedir. Bir sefer daha bu mevzu üzerinde hassasiyetle durmalarını kendilerinden istirham ediyorum.” diye konuştu. 

Kulüp yönetiminin 23 Mart 2019’da yapılan mali genel şurada idari taraftan ibra edilmemesi kararının İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından iptal edildiğini anımsatan Hamamcıoğlu, “Mahkeme uzun vakittir devam ediyordu. Bildiğiniz üzere yaşanmış olan bir idari ibrasızlık sonucu kulüp idaresi mahkemeye müracaat etti. Sonunda hukuk mercileri, genel suradan çıkmış olan idari ibrasızlık kararının geçerli olmadığını söyleyerek, mevcut idare konseyimizi ibra etmiştir. Normal süreç devam etmektedir. Topluluğumuza ve bizlere düşen süreci hürmetle karşılamak.” tabirlerini kullandı.

 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar