Kasım 27, 2020
Rıza Çalımbay: ” hakem yüzünden 3 puanımız gitti”

Rıza Çalımbay: ” hakem yüzünden 3 puanımız gitti”


son dakika İstek Çalımbay: “Belki de hakem engellemesiyle 3 puan gitti” haberleri,

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, 1-1 biten Karagümrük maçı sonrasında hakemlere reaksiyon gösterdi. 

9 tane eksikle maça geldiklerini hatırlatan Çalımbay, “5 tane Kovid-19’lu arkadaşımız vardı. 4 tane sakatımız var. Kadroyu çıkarırken zorlandık.  Ama çok kaliteli arkadaşlarımız vardı bunu gösterdiler. Maçın başından sonuna kadar çok yeterli uğraş ettiler. Hepsiyle gurur duyuyorum.” sözlerini kullandı.

Hakemler ilgili kanılarını paylaşan Çalımbay, şöyle konuştu: 

 “Biz rahatlıkla Karagümrük kadrosunu geçerdik yalnızca hakemin pürüzüne takıldık. Maalesef geçen Galatasaray maçında da hakemlerin pürüzüne takılmıştık penaltılardan ötürü. Bizim orada bariz penaltımız vardı hakem arkadaş VAR’a gitti. Gözünün önündeki penaltı için VAR’a gitti. Buradaki arkadaş da VAR’a gitmiyor. VAR’ın başında kim varsa, bu işi bilmeyen birisi herhalde. Hem de bu arkadaşımız, ikisini de kınıyorum. Ellerinde VAR üzere bir şey var gelip bakmıyorlar. Zira onlar birbirlerini kolluyorlar. Eğer şu penaltı olayı bir Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzon’a yapsalar bin kere gidip bakarlar. Fakat bize tenezzül edip gidip bakmıyorlar. Bugün tahminen de hakem engellemesiyle 3 puanımız gitti.”

Çalımbay, “2-3 gün sonra maçımız var artık bu maçı unutup oraya bakmamız gerekiyor. Hem Türkiye için hem de kendimiz için Karabağ maçını oynayacağız. Orada puan ve puanlar alıp Türkiye’yi bir yerlere getirmeye çalışıyoruz ancak burada maalesef Türkiye’deki arkadaşlar bizim moralimiz bozulsun diye ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. ” dedi.

Hakemlere artık güvenmediği tabir eden Çalımbay, “Ben artık hakemlere hiç güvenmiyorum, inanmıyorum da. Bundan sonra hakemlerle ilgili konuşmayacağım. Artık bu türlü bir şey olursa yönetici arkadaşlarımız var onlar çıkarlar her türlü kulübü savunurlar. Bizim hakemlerimiz güzel değil. Hazır değiller. Hiçbir hakemimiz VAR’ı kullanamıyorlar. ” biçiminde kanılarını paylaştı.

 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar