Nisan 10, 2021
altınordu’da maksat Avrupa’nın 5 büyük ligine oyuncu göndermek

altınordu’da maksat Avrupa’nın 5 büyük ligine oyuncu göndermek


son dakika altınordu’da maksat Avrupa’nın 5 büyük ligine oyuncu göndermek haberleri,

Yetiştirdiği futbolculardan 62’si başka ekiplerde çaba eden TFF 1. Lig gruplarından altınordu’nun teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, “Hedef Avrupa’nın 5 büyük ligine oyuncu göndermek. Her altınordulu genç bunu hedeflemeli.” dedi. 

Bu dönem altınordu Futbol Akademisi’nden 10 futbolcuya TFF 1. Lig’de talih veren altınordu’dan yetişen 62 isim de farklı ekiplerde forma giyiyor. Bunlardan 4’ü İngiltere ve Belçika’da, 3’ü Harika Lig’de, 4’ü TFF 1. Lig’de, 29’u Misli.com 2. Lig’de ve 22’si de Misli.com 3. Lig’de uğraşına devam ediyor. 

Altyapı eğitimlerini altınordu’da alan isimlerden Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder kariyerlerini İngiltere Premier Lig takımlarından Leicester City’de, Barış Alıcı ile Berke Özer de Belçika 2. Lig (Proximus Lig) takımlarından Westerlo’da sürdürüyor.

Hüseyin Eroğlu: “Cesur olmak ve onlara güvenmek şart”

altınordu Teknik Yöneticisi Hüseyin Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, altınordu’nun yetiştiricilik kimliğinin ön planda olduğunu, altınordu Futbol Akademisi bünyesinde 70’e yakın oyuncularının yer aldığını söyledi.

Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü’nün mesleklerini İngiltere’de sürdürdüğünü hatırlatan Eroğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

 “Bu sayıyı arttırmak olağan ki bizim elimizde. Türk gençlerine talih vermek gerekiyor. Bu nedenle yiğit olmak ve onlara güvenmek kural. Bu noktada teknik direktörlerin ve kulüplerin vazifesi daha fazla. Baht verilmesi halinde Türk gençlerinin ne yapabilecekleri ortada. Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü ve ulusal ekiplerde yer alan genç oyuncular bunlara hoş birer örnek.”

Eroğlu, kendi kadroları dışında 62 oyuncunun diğer gruplarda gayret ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bunlar çeşitli kategorilerde forma giyiyor. Bizim fikrimiz, onların alt liglerde değil, Muhteşem Lig’de oynamaları hatta amaç Avrupa’nın 5 büyük ligine oyuncu göndermek. Her altınordulu genç bunu hedeflemeli.” 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar