Nisan 11, 2021
Öğretmenler ve işçi omuz omuza verip okul boyadı

Öğretmenler ve işçi omuz omuza verip okul boyadı

Öğretmenler ve işçi omuz omuza verip okul boyadı haberi ,

Konya’nın Kulu ilçesinde, Mevlana İlkokulu idarecileri ve çalışanı, eğitim ve öğretimin uzaktan devam ettiği süreçte boya, badana ve sınıfların bakımını yaptı.

Mevlana İlkokulu Müdürü Ahmet Naim Çelik ve çalışanı, öğrencilerinin daha yeterli bir ortamda eğitim görmeleri için sınıfların dökülen boyalarını kazıyarak yeniledi ve okula kazandırılan akıllı tahtaların kurulumunu yaptı.

Öğrencilerle bir ay bir arada olabildiklerini belirten Çelik, eğitim ve öğretimin uzaktan devam ettiği süreçte okuldaki eksikleri gidermek için harekete geçtiklerini söyledi.

Sınıfların boyanması ve akıllı tahtaların kurulumunun yapılmasının gerektiğini lisana getiren Çelik, şöyle konuştu:

“Okulumuzda akıllı tahtalarımız yoktu. Kaymakamımız ve Ulusal Eğitim Müdürümüz aracılığıyla temin ettik, yardımcı çalışanımız ve öğretmen arkadaşlarımızla kurulumunu, montajını birlikte yaptık. Sınıflarımızı boyamamız gerekiyordu, tekrar birebir halde arkadaşlarımızla bir arada 8 sınıfımızı rastgele bir fiyat ödemeden büsbütün kendi el emeğimizle boyadık.”

Salgın sürecinin bitmesiyle bir an evvel yüz yüze eğitime dönmek istediklerini kaydeden Çelik, “Öğrencilerimizi özledik, onlar için okulumuzu hazır ettik, tek eksiğimiz yalnızca öğrencilerimiz. Bir an evvel öğrencilerimize kavuşmayı dört gözle bekliyoruz.” diye konuştu.

haberleri

memurlar.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar