Nisan 11, 2021
60 yaş üzeri yahut kronik hastalığı olup idari müsaadeli olan atölye ve laboratuvar şeflerine planlama ve bakım vazifesi ek dersi ödenir mi?

60 yaş üzeri yahut kronik hastalığı olup idari müsaadeli olan atölye ve laboratuvar şeflerine planlama ve bakım vazifesi ek dersi ödenir mi?

60 yaş üzeri yahut kronik hastalığı olup idari müsaadeli olan atölye ve laboratuvar şeflerine planlama ve bakım vazifesi ek dersi ödenir mi? haberi ,

İşte o görüş yazısı;

Kelam konusu görüş yazısında aşağıdaki tespitlerde bulunuldu;

a) 60 yaş üzeri ve/veya kronik rahatsızlığından ötürü okulda yapılan yüz yüze eğitimde ders misyonu almayan öğretmene, EBA’da açılan ve Bakanlığımız tarafından belirlenen canlı dersler için ders ve ek ders misyonu verilmesi, bunun dışında işletmelerde mesleksel eğitim dersinin bölünemeyeceği göz önünde bulundurularak işletmelere gönderilemeyen öğrenciler için okulda yapılan işletmelerde mesleksel eğitim dersinde (uzaktan eğitim kısmı da dahil) misyon verilmesinin uygun olmayacağı bedellendirilmektedir.

b) Mesleksel ve teknik eğitim okul ve kurumlarında 60 yaş üzeri ve/veya kronik rahatsızlığı bulunan alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şeflerine, vazife yaptıkları eğitim kurumunun kısım, atölye ve laboratuvarlarındaki çalışmaların planlanması, tezgah, makine, araç ve gerecin sağlanması, bakımı, tamiri ve öğretime hazır halde bulundurulması kapsamında verilen misyon ve sorumluluklar, fiilen yerine getirilmesi gereken vazife ve sorumluluklar olması sebebiyle ilgi (a) Kararın 6 ncı unsurunun dördüncü fıkrasına nazaran “Planlama ve Bakım-Onarım Görevi” karşılığı olarak ek ders fiyatı ödenmesinin uygun olmayacağı bedellendirilmektedir.

haberleri

memurlar.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar