Nisan 11, 2021
Öğretmenler eski sıra ve masalardan dezenfektan standı üretti

Öğretmenler eski sıra ve masalardan dezenfektan standı üretti

Öğretmenler eski sıra ve masalardan dezenfektan standı üretti haberi ,

Muş’ta bir okulun öğretmenleri, atıl durumdaki sıra ve masalardan pedallı dezenfektan standı üretti.

Yeşilyurt Mahallesin’deki İlyas Sami İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla gayret çalışmalarına katkı sağlamak maksadıyla eski sıra ve masalardan stant yapmaya karar verdi.

Okulda kullanılamayacak durumdaki sıra ve masaları tasarım ve marifet atölyesine taşıyan öğretmenler, bunlardan pedallı dezenfektan standı elde etti.

Öğretmenler dezenfektan yerleştirdikleri stantları, öğrencilerin rahatça kullanabilecekleri noktalara bıraktı.

Okul müdürü Seracettin Koçlardan, yaptığı açılamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde öğretmenlerle bir ortaya gelerek, okulda kullanılmayacak durumdaki sıra ve masa ayaklarından pedallı dezenfektan aygıtı üretimine karar verdiklerini söyledi.

Öğretmenlerin buna yönelik atölyede çalışma başlattığını belirten Koçlardan, şunları kaydetti:

“İlk etapta deneme olarak 3 dezenfektan aygıtını yaptık. Daha sonra okulumuzun imkanlarını kullanarak hocalarımızla birlikte seri üretimine başladık. Gayemiz okulumuzun bütün sınıf ve koridorlarına el değmeden pedallı dezenfektan aygıtını koymak ve çocuklarımızın daha hijyenik şartlarda eğitim ve öğretime başlamasıdır. Atıl durumdaki materyallerin geri dönüşümünü yaparak okulumuzun iktisadına de katkı sağlıyoruz.”

Sınıf öğretmeni Gülşah Türkmen de salgın nedeniyle öğrencilerinden uzak kalmalarından keder duyduklarını lisana getirerek, “Biz de okulda bulunduğumuz periyotta çocuklarımızın eğitim ve öğretime daha düzgün koşullarda devam etmeleri için bu çalışmayı yaptık.” dedi.

Görsel sanatlar öğretmeni Sabri Uslu ise kullandıkları gereçlerin tamamının geri dönüşüm materyali olduğuna vurgu yaparak, maliyetsiz biçimde stant ürettiklerini anlattı.

haberleri

memurlar.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar