Nisan 11, 2021
Adıyaman’da 27 araçlık ‘eğitim timi’ öğrencilerin yanında

Adıyaman’da 27 araçlık ‘eğitim timi’ öğrencilerin yanında

Adıyaman’da 27 araçlık ‘eğitim timi’ öğrencilerin yanında haberi ,

Adıyaman‘da bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrenciler, Valilik ve Vilayet Özel Yönetimi tarafından oluşturulan proje kapsamında hazırlanan 27 gezici taşınabilir dayanak aracı sayesinde derslere iştirak gösteriyor.

Bilhassa köylerde yaşayan ve Eğitim Bilişim Ağına (EBA) erişemeyen öğrencilerin derslerinden geri kalmaması gayesiyle çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda içerisinde diz üstü bilgisayar ve internet altyapısı bulunan 27 araç hazırlanarak kısa müddet evvel hizmete sokuldu.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, AA muhabirine, kentte oluşturulan 27 gezici taşınabilir dayanak aracının ülke genelinde en yüksek sayılardan biri olduğunu söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle eğitimin online hale geldiğini aktaran Alagöz, “Bizim bu süreçte en çok dikkat ettiğimiz konu dezavantajlı öğrencilerimizin avantajlı hale dönüştürülmesi. Bu kapsamda 27 EBA gezici taşınabilir aracımız mevcut. Hepsi de modem ve bilgisayar ile donatılmış durumda.” dedi.

Alagöz, misyonlu işçinin tüm öğrencilere ulaşmak için canla başla çalıştığı vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Aylık gayemiz 33 bin öğrenciye ulaşmak. Bu biçimde çalıştığımız doğrultuda müfredatımızda hiçbir eksiklik kalmayacak. Bizim maksadımız öğrencilerimiz nerede olursa olsun onlara ulaşmak, onların eğitimlerini yarım bırakmamak. Her gün sabah araçlarımız hareket ederek kentin en uzak noktasında dahi öğrencilere kavuşuyor.”

“Öğrencilerimiz çok memnun oldular”

Kemerkaya Köyü Muhtarı Ebubekir Topbaş da öğrencilere sağlanan dayanaktan mutlu olduklarını anlatarak, “Öğrencilerimiz çok keyifli oldular. Araçlar her gün geliyorlar. Öğrenciler sağlanan dayanak sayesinde derslere daha ilgili oldular. Köylüler ve muhtarlar olarak çok beğendik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” tabirini kullandı.

Öğrencilerden Eren Yoldaş ise araçlar sayesinde dersleri daha kolay takip ettiğini anlatarak, “Herkese teşekkür ediyoruz. Ödevlerimizi artık daha kolay ve rahat yapıyoruz.” dedi.

haberleri

memurlar.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar