Nisan 11, 2021
Mustafa Kolcu: “Galibiyet taraftara armağan olsun”

Mustafa Kolcu: “Galibiyet taraftara armağan olsun”


son dakika Mustafa Kolcu: “Galibiyet taraftara armağan olsun” haberleri,

MKE Ankaragücü Teknik Sorumlusu Mustafa Kolcu, Üstün Lig’in 6. haftasından ertelenen Atakaş Hatayspor karşılaşmasında aldıkları 2-0’lık galibiyeti taraftarlarına armağan ettiklerini söyledi.

Müsabakadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Kolcu, âlâ bir kadroya karşı oynadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Hücum opsiyonları fazla olan bir kadro. Hem seti hem alanı oynayabilen bir grupla karşılaştık. Hafta başı tahlillerimizi gerçek yaptık. Stratejik bir maçtı. Oyuncularımız, verdiğimiz görevleri neredeyse harfiyen yerine getirdi. Geçen haftaki galibiyeti taçlandırmak istiyorduk. Her maça puan ya da puanlar parolasıyla devam etmeliyiz. Ayaklarımız yere sağlam basmalı. Bir ekip kimliği yakaladık. Bu galibiyeti büyük Ankaragücü taraftarına armağan ediyoruz.”

Rakibin 10 kişi kalmasının da skorda tesirli olduğunu kabul eden Kolcu, “Hatayspor 8 günde 3. maçını oynadı. Oyundan düşeceklerini biliyorduk. Eksik kalmaları işimizi tabii kolaylaştırdı. Bu ligde eksik oynamak kolay değil.” dedi.

Şu an takım dışı olan futbolcusu Alper Potuk’la ilgili ise Kolcu, “Alper Potuk bizim oyuncumuz, kardeşimiz. Benim söyleyebileceğim bir şey yok, yönetim şurasının vereceği karara nazaran hareket edeceğiz.  Antrenmanlarına ferdi devam ediyor.” tabirlerini kullandı.

– Ömer Erdoğan: “Kırmızı karttan sonra istediğimiz olmadı”

Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Ömer Erdoğan, ikinci yarının başında 10 kişi kalmalarının oyun planlarını etkilediğini lisana getirdi.

Maçın birinci yarısının bekledikleri üzere geçtiğini vurgulayan Erdoğan, “Ankaragücü’nün birinci yarılarda çok kapandığını ve 8 şahısla savunma yaptığını tahlil etmiştik. Maç ezasız geçiyordu. Oyun planımıza nazaran, 50-60. dakikadan sonra değişikliklerle ön bölgeye hareket getirecektik. Kırmızı karttan sonra istediğimiz olmadı. 1-0’ken net durum bulduk. Birini değerlendirsek bu türlü sonuçlanmazdı. 10 günde 4 maç yaptık. Eksiklerimiz vardı. 10 kişi kalmamıza karşın skoru çevirmeye çalıştık ancak başaramadık. Göztepe deplasmanından güzel bir sonuçla dönmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar