Nisan 10, 2021
Beşiktaş’ta Vincent Aboubakar’ın transferine kapı kapalı!

Beşiktaş’ta Vincent Aboubakar’ın transferine kapı kapalı!


son dakika Beşiktaş’ta Vincent Aboubakar’ın transferine kapı kapalı! haberleri,

Beşiktaş ile tekrar form tutan Vincent Aboubakar’ın talipleri de kapıya dayandı. Kamerunlu golcünün son 4 maçta ağları sarsıp toplam 5 gol atması ile birlikte menajerler nabız yoklamaya başlarken, Beşiktaş’ın ise oyuncuyu bırakmaya niyeti yok. Porto’dan bedelsiz alınan ve 1+1 yıllık imza attırılan 28 yaşındaki oyuncunun, bu dönem 30 maça çıkması halinde kontratı otomatik uzayacak. Tecrübeli futbolcu, şimdiye kadar siyah-beyazlı forma ile 9 çabada vazife aldı.

GELECEK DÖNEM BAŞI SATILABİLİR

Milliyet Gazetesi’nin haberine nazaran, Aboubakar’ın performansı sonrası başta Marsilya olmak üzere birçok kulüp devreye girdi. Lakin yapılan sağlam kontrat nedeniyle bu transferde eli güçlü olan taraf Beşiktaş. Siyah-beyazlı kadroya gelirken büyük fedakarlık yapan ve Porto’daki çıkarının yarısına anlaşan Kamerunlu’nun yükselen performansı herkesi şad ediyor. Bonuslarla çıkarı 1.5 milyon Euro olan Aboubakar ile dönem sonuna kadar devam edecek idare, oyuncunun pahasının artacağını düşünüyor. Beşiktaş idaresi oyuncudan dönem sonu para kazanmayı ‘cebinde’ tutarken, gelecek döneme saklamak da ihtimal dahilinde.

7,5 MİLYON EUROLUK HUSUS VAR!

Sabah Gazetesi’nin haberine nazaran; 28 yaşındaki Kamerunlu yıldızın, siyah-beyazlı kulüple imzaladığı 1+1 yıllık mukavelede bulunan hür kalma unsuru ise şimdiden teknik heyet ve idaresi huzursuz ediyor. Aboubakar’ın kontratında 7.5 milyon euro meblağında özel bir çıkış hususu yer alıyor. Avrupa, Çin yahut Körfez ülkelerinden rastgele bir kulüp 7.5 milyon euro bonservis ödeyerek Kamerunlu golcüyü takımına katabilir.

ALİ GÜLTİKEN: “BEŞİKTAŞ SATMAZ

-Aboubakar’ın şu anda Beşiktaş için ehemmiyeti nedir? Ayrılık ihtimali ekibi nasıl tesirler? Devre ortasında transferde nokta atışı hangi bölgelere yapılmalı?

“Normal olarak Türkiye Muhteşem Ligi’nde yanlışsız sayıları bulabilen oyuncuların satılmasından yanayım. Ancak bugün Vincent Aboubakar’ın durumu biraz farklı. Beşiktaş’ta heyecan yaratan, sonuç getiren en kıymetli oyuncu Aboubakar. En değerlinin yanında açık orta tek oyuncu! Bu nedenle, Beşiktaş’ın Aboubakar’ı elinden çıkartması, önündeki bütün maksatlardan vazgeçmesi manasına gelir. Ki ben de bu türlü bir durumun olmayacağı kanaatindeyim.

“OCAK’TA GOLCÜ VE 10 NUMARA”

Devre ortasında transfer için çalışmalar var. Bütçe oluşturulabilirse Beşiktaş’ın bir forvet, bir kanat oyuncusu ve olabilirse bir de 10 numarayı takımına katma isteğinde olduğunu düşünüyorum.”

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar