Mart 6, 2021
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı- Güncellendi

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı- Güncellendi

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı- Güncellendi haberi ,

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Teknoloji Fakültesi ve Tıp Fakültesi aşağıda belirtilen Kısım ve Anabilim Kollarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili unsurları uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak şartıyla Profesör, Doçent ve Tabip Öğretim Üyesi alınacaktır.

Profesör takımı Daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Kısmı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesi ile birlikte, özgeçmişini, tasdikli yahut e-Devlet üzerinden alınan karekodlu Doçentlik evrakını, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 6 kadro müracaat evrakını PDF formatında CD yahut Taşınabilir Belleğe aktararak ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlük İşçi Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent takımı Daimi statüde olup, atanmak isteyenlerin özgeçmişlerini, tasdikli yahut e-Devlet üzerinden alınan karekodlu Doçentlik Evraklarını, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 grup müracaat belgesini PDF formatında CD yahut Taşınır Belleğe aktarılarak dilekçeleri ile birlikte ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlük İşçi Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Hekim Öğretim Üyesi takımına başvuracak adayların özgeçmişlerini, tasdikli yahut e-Devlet üzerinden alınan karekodlu Doktora dokümanlarını, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 kadro müracaat evrakını PDF formatında CD yahut Taşınır Belleğe aktarılarak dilekçeleri ile birlikte ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Üniteye (Fakülte, Enstitü, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu) şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yabancı Lisanla Eğitim yapan Ünitelere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Lisan Öğretimi ve Yabancı Lisanla Öğretim Yapılmasında Uyulacak Temellere Ait Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Heyetçe denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen kuralları taşımayan ve mühleti içerisinde başvurmayan adayların müracaatları dikkate alınmayacaktır.

İlan olunur.

haberleri

memurlar.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar