Ocak 28, 2021
Mourinho: “Topla oynama yüzdesine bayılıyorsunuz”

Mourinho: “Topla oynama yüzdesine bayılıyorsunuz”


son dakika Mourinho: “Topla oynama yüzdesine bayılıyorsunuz” haberleri,

Tottenham teknik yöneticisi Jose Mourinho, ekibinin Liverpool’a kaybetmesi sonrası yine mesleğinde sıkça karşılaştığı tenkitlerle tekrar baş başa kaldı.

Mourinho, Klopp’un grubunun “yenildikleri en yeterli takım” olduğunu sav etti. Liverpool’un maçta yüzde 76 topla oynama oranı yakalaması tartışma konusu oldu.

“KÖTÜ PİŞMİŞ ET GİBİ”

Mourinho hususla ilgili; “Topla oynama oranlarına bayılıyorsunuz. Genel olarak medya için söylüyorum. İstatistikler yüzde 92 pas başarısı yakalayan bir oyuncunun o topu tabanındaki adama verdiğini yazmıyor. Bu sayılar çoğunlukla şahane bir etin makus pişirilmiş olması üzere. Bana pek bir şey anlatmıyor. Benim için kıymetli olan yarattığınız talihler ve attığınız gol sayısı.” açıklamasında bulundu.

Hansi Flick’in FIFA yılın teknik yöneticisi mükafatını alamamasına reaksiyon gösteren Mourinho; “Tahminen 7 kupa kazansaydı mükafatı alabilirdi. Bundesliga, Şampiyonlar Ligi, Almanya Kupası, Avrupa Harika Kupası ve Almanya Muhteşem Kupası olmak üzere yalnızca 5 tane kazandı. Seneye 2-3 tane daha kupa kazanırsa tahminen mükafatı alabilir.” dedi.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar