Ocak 28, 2021
Rıdvan Dilmen: “Ali Beyefendi değil Veli Beyefendi olsa gitmişti”

Rıdvan Dilmen: “Ali Beyefendi değil Veli Beyefendi olsa gitmişti”


son dakika Rıdvan Dilmen: “Ali Beyefendi değil Veli Beyefendi olsa gitmişti” haberleri,

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin Gaziantep FK’ya 3-1 mağlup olduğu gayret sonrası Ali Koç ve Emre Belözoğlu’nun performansını eleştirdi.

Rıdvan Dilmen, “Ali Beyefendi değil de Veli Beyefendi olsaydı 3. sene Fenerbahçe’nin başında kalamazdı.” değerlendirmesini yaptığı yorumları şöyle:

“Cocu ile başladı, tutmadı. Koeman vardı, gitti. Medyanın ve seyircinin baskısıyla, çalışmak istemem dediği hoca geliyor. Sonra da yıldızı parlayan bir hoca geldi ve Emre vardı. Takımın yüzde 90’ını Emre yapmıştır. Bonservisi elindeki oyuncuları Emre Ağabeyin diyerek alıyor. 35 yaşındasın, Emre Ağabey için gelirim diyorsun. Fenerbahçe’ye Emre Ağabeyin için gelmeyeceksin.

“TEKNİK YÖNETİCİ TERCİHİ YANLIŞ”

“Antrenör, makus oynarken 5-10. dakikada çıkarmaz. Çıkaracaksın. Hakemler de maçın başında kart göstermez mesela. 11 Mart’tan sonra dünya futbolunda teknik yöneticilik tekrar başladı. Hem sosyolog olacaksın, hem fizyolog olacaksın, hem de zeki olacaksın. Ali Beyefendi de teknik yönetici tercihlerini elinden geldiğince yapıyor. Ki yanlış bir tercih olarak görüyoruz bunu. Aziz Beyefendi ve Süleyman Bey’in yeri farklıdır. Ali Bey’in de toparlayacak vakti vardır. Lakin önder karar vericidir.”

“ANTRENÖR VE İDARE SORUN ÇÖZEMİYOR”

“Bu hoca sorun çözemiyor. Bu sorunu çözemeyen antrenör kümesi var. Bu sorunu çözemeyen idare var. 27 maç var, geniş bir takım var, bu yapı olmadı. Bu ayıp bir şey değil. Ben 5. hafta Fenerbahçe’den kendim ayrıldığım vakit, şimdiki başım olsa yutkunur beklerdim. Fevri davrandım ve ayrıldım. Aziz Yıldırım da birinci geldiğinde önemli yanılgılar yaptı. Ali Beyefendi de yapacaktır. Siz seçicisiniz.”

“AĞIRLIK KURMASI GEREKEN ALİ KOÇ”

“Ağırlığını kadronun üzerinde kurması gereken kişi Ali Koç’tur. Zira antrenörler yapamıyor bunu. Fenerbahçe 2-1 kazansa yanmıştı. Benim Erol Hoca’yla hiçbir sorunum yok. Ancak birtakım şeyleri görebiliyoruz. Bugün hiçbir antrenör olmasa, o formayı giydiğin vakit mağlup olursun ancak sonuna kadar uğraş edersin, arbede edersin. 6 maçta da 4 defa mağlup olmazsın.”

“ALİ BEYEFENDİ DEĞİL VELİ BEYEFENDİ OLSA GİTMİŞ”

“Başkanlık seçimlerinde Aziz Bey’in hak etmediği bir fark oldu. Ali Bey’in lider olması kıymetlidir fakat sonsuz bir kredisi yoktur. Ali Beyefendi değil de Veli Beyefendi olsaydı 3. sene Fenerbahçe’nin başında kalamazdı. Benim için tekrar de hakikat bir teknik adama giderse talihtir bu. Aziz Bey’in birinci 3’ün dışında kaldığı 2 dönem falan vardır. Ali Bey’in yeterli niyetinden kuşkumuz yok. Ben de Aziz Beyefendi üzere, Ali Bey’in üzülmesini istemem. Bunu çevirmek de onun elinde.”

“EMRE, SENİN DE YANILGIN VAR”

“Emre, 3 defa Fenerbahçe’ye geldi. Bu her futbolcuya nasip olmaz. Hak etmiş midir? Hak etmiştir. Hak etmiştir ki hala kulüpte etkin misyondadır. Emreciğim sen de Erol Hoca kadar başarısızsın. Ya takımda ya antrenörde. Fenerbahçe’nin kurtarıcı olarak soktuğu santrforu kim bana söylesin? Kim nereden buldu bu arkadaşı. Kurtarıcı olarak Ferdi ve Ademi varsa orada Emre Hocam senin de yanılgın var. Şu anda zararın neresinden dönersen kardır.”

“HÜZÜNLÜ AYRILMAMANIZ İÇİN BİR TALİH VAR”

“Ali Beyefendi şu anda çok büyük bir baht yakaladı. 15. değilsiniz, 3. sıradasınız. Aziz Beyefendi üzere hüzünlü ayrılmamanız için tam şu anda elinizde bir talih var.”

 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar