Ocak 28, 2021
Selim Koray: “Fenerbahçe’nin aşı arayışı”

Selim Koray: “Fenerbahçe’nin aşı arayışı”


son dakika Selim Koray: “Fenerbahçe’nin aşı arayışı” haberleri,

Fenerbahçe geçtiğimiz hafta kendi alanında almış olduğu ağır yenilgisi telafi etmek için çıktığı Gaziantep deplasmanından da eli boş döndü. Aslında Fenerbahçe Sportif Yöneticisi ve Teknik heyeti futbolculara hafta içi takviye ve moral vermişler ve maça Fenerbahçe istekli başlamıştı fakat geceye yeniden Fenerbahçe defansı’nın ferdi yanılgıları damga vurdu.

Fenerbahçe’nin 3 stoperi ise bu dönem toplamda 6 penaltıya sebebiyet vererek yeni bir rekora imza atmış oldular.

Birinci golde genç kaleci Oytun’un 33mt’den gelen topun direğe vurmasını engelleyememesi, ikinci yenilen gol öncesi Novak’ın rakiple girdiği hava topu gayretinde rakibin istikrarını bozamaması ve sonrasında Tisserand’ın eliyle oynayıp penaltıya sebebiyet vermesi maçın sonucunu büyük ölçüde belirledi.

Aslında Fenerbahçe organize ve kolay gol atabilen bir grup olsa bu gollerin altından kalkabilirdi lakin dönem başından beri bunu da göremiyoruz.

Fenerbahçe, Perotti, Samatta, Valencia ve Altay’ın eksikliğini de ziyadesiyle hissediyor fakat tüm bunları mazeret olarak görmek mümkün değil zira dönem başından itibaren alanda organize olan bir ekip göremiyoruz.

Erol Bulut’un birinci 11 ile çok oynadığını, maç esnasında fazla oyuncu değiştirdiğini ve bu değişikliklerin kimi oyuncuların bölgeleri ve misyonlarını de değiştirmesi sonucu Fenerbahçe’nin gitgide istikrarsız bir kadro imgesi verdiğini düşünüyorum.

Hala Ozan’ın nerede oynadığı ve misyonları tam olarak belirli değil. Ozan bu meçhullüğü kaldıracak seviyede bir futbolcu değil. Sosa birinci 11 oyuncusumu değilmi, bunu da bilmiyoruz. Forvet gerisinde Pelkas’mı, Mert Hakan’mı yoksa Ozan’mı oynamalı onu da bilmiyoruz.

Fenerbahçe aslında güzel gayret ettiği bir maçı kaybetti ve grubun özgüveni de hayli sarsıldı, buradan toparlamak vakit alacak lakin sakat ve cezalı futbolcuların geri dönmesiyle Fenerbahçe yeni bir galibiyet serisi yakalayacaktır.

Kelle koltukta giden Erol Bulut’un ise “kolayı zor’a sokmaması” ve birinci 11 ve oyuncuların ana mevkileriyle mümkün olduğu kadar oynamaması ve maç içindeki değişikleri minimum’a indirmesi gerekir.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar