Ocak 28, 2021

Bitcoin Rekorları altüst etti, Yükseliş daha başlamadı

Bitcoin Rekorları altüst etti, Yükseliş daha başlamadı. Evet bu yorumlar ve söylemler ilk bizim tarafımızdan yapılmıştı aslında. Geçtiğimiz dönemlerde daha bitcoin düşüş döneminde iken

Bitcoin önce 4200 dolar seviyesine çekilecek sonrasında 300 bin dolar rakamını geçecek demiştik.

Şu sıralar rekorları asl üst eden ve sosyal medyada tartışma konusu olan sanal para birimi altcoinlere nazaran hızlı bir yükseliş performansı sergiliyor.

2020 yılının mayıs ayında yaşanan halving sonrasında bitcoin artık yükselmez diyenlerin aksine bazı uzmanlar yükseliş sezonu başladı. Artık bitcoin”in yükselişini kimse durduramaz diyenlerde bizim yorumlarımızı teyit etmişlerdi.

Peki bitcoin bundan sonra nasıl bir süreç yaşayacak ? Bitcoin’de son durum nedir . Teknik analiz ve temel analiz açısındna inceleyelim.

Yaklaşık 2 hafta içerisinde 17 bin dolar seviyesinden destek bularak 27000 dolar rakamını geçmiş durumda.

Önümüzdeki direnç seviyesi rakamsdal bazda 29000 -ve 30 000 dolarları göstermekte.

Bu rakamların kırılması halinde ise yeni bir teknik analize ihtiyaç olacak. Yıl sonunu 30 bin dolar seviyelerinden ve hatta belki de bu direnç noktası kırılırsa daha yukarılarda kapatma olasılığı mevcut.

Peki bitcoin savaş savaş yükselmeye devam ederken hangi sebep yükselişi tetikledi.

Amerika senatosunda uzun zamandır beklenen covid19 destek paketi kabul görünce tabiki fiyat tırmanmaya başladı. Trump teşvik paketi için 900 milyar dolar yetmez 3 trilyon dolar yapalım dedi.

Şimdi altın ve gümüş için de yine bir yükseliş senaryosu gündemde. Mutlak olmasa da bir yükseliş şubat ayına kadar beklenmekte.

Mart ayında ise yine geçen sene gördüğümüz gibi bir çöküş fiyatlarda ani düşüş görmek mümkün olabilir.

Fakat sonrasında bitcoin için beklenen gerçek yükseliş başlayacaktır.

Bitcoin için hedef fiyat tahmini 300 bin dolar ile 400 bin dolar arasında değişim gösteriyor.

Bitcoin sohbetleri (tartışmaları ) yapılan internet sitelerinde ise sıkça sorulan asıl soru altcoinler ne zaman yükselmeye başlayacak.

Benim tecrübelerime göre altcoinler genelde bitcoin dominance ,yani piyasayı domine etme oranı tepeye geldiğinde artık yatırımcı altcoinlere geçmeye başlar.

Bunu kestirmek oldukça zor. Bazı altcoinler çanak formasyonu ile devamlı olarak bitcoine göre daha fazla yükselirken diğerleri artış oranı bakımından daha düşük seviyelerde seyrediyor.

Bitcoin ne kadar güvenilir ?

İşte asıl cevap bulması gereken soru budur. Yani bitcoin ne kadar güvenilir sorusu aslında haklı bir soru. Bitcoin çok güvenilir sağlam bir para birimi . Fakat bu parayı saklama olanağınız ne kadar güvenilir asıl problem budur.

Yoksa btc için sağlamlık konusu bence tartışılacak bir soru yada kaygu değil.

Asıl problem bitcoin satın aldığınız ve sakladığınız yer ne kadar güvenilir. Kendiniz saklayabilirmisiniz ?

Bu sorulara cevap verebilirseniz bitcoin ne kadar riskli sorusuna da cevap vermiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar