Mart 3, 2021

Game Stop Hareketinin yeni hedefi gümüş fiyatı oldu

Game Stop Hareketinin yeni hedefi gümüş fiyatı oldu. Londra merkezli büyük fon yöneticilerinin istedikleri şirketi batırdıkları ve yükselişe sebep oldukları bir gerçek. (son dakika gümüş haberleri )

İşte bu büyük fon yöneticilerine karşı kendiliğinden sanal medyada örgütlenerek ortaya çıkan küçük yatırımcılar kısa sürede bir hisseyi 20 kat artırmayı başardı.

Aslında reddit isimli web sitesi üzerinden örgütlenen bu küçük yatırımcı grubu büyük fon yöneticilerine ilk hezimeti yaşattı.

Sonrasında game stop isimli hareketin ikinci hedefi ise gümüş ons fiyatını 1000 dolar yapmak olarak hedeflendi.

Yani bu hedef gerçekleşir ise gümüşün 6 lira olan gram fiyatının 250 lira olması beklenebilir.

Game stop diyen topluluğun neden gümüşü seçtikleri ise gayet açık. Çünkü büyük fon yöneticilerinin en büyük manipülasyon ettikleri emtia gümüş olmuş vaziyette.

Bu reddit üzerinden örgütlenen küçük yatırımcı topluluğu gümüş üzerinden maniplasyon yapanları ters köşe yapmak istiyorlar. Yani nasıl olsa gümüş fiyatı fırlayacak. Fakat küçük yatırımcılar bunun kontrolünü ele geçirmek istiyorlar.

Gümüş ons fiyatında 1000 dolar hedef fiyat oldukça gerçekçi bir fiyat fakat bu rakam için altınında ons fiyatının 8 bin dolar ve üzeri bir seviyeye ulaşması gerekiyor.

Bunun 4 yıl kadar sürmesini bekliyorum.

Fakat bugünden itibaren bu gümüş ve altında yaşanacak olan fiyat yükselişi hareketi için game stop isimli bir oyunda yeniden kurgulanmış olabilir.

son dakika haberleri, sondakika haberli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar